Strażacy uczą młodzież zdalnie, czyli prewencja w czasach zarazy [ZDJĘCIA]

0
Zajęcia dla uczniów realizowane zdalnie przez PSP Ostrów Wlkp. /fot. PSP Ostrów Wlkp.

Jak szkolić dzieci i młodzież, kiedy wokół pandemia koronawirusa? Strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića. Nie tylko lekcje odbywają się zdalnie. Prewencja także, choć płomienie są całkiem realne.

„Podczas zajęć skierowanych dla każdej grupy wiekowej strażacy starają się przekazać informacje na temat m.in. prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, prawidłowego używania domowych urządzeń, prawidłowego zgłaszania na numery alarmowe zdarzeń wymagających udziału służb ratowniczych, a także zasad bezpiecznej zabawy i wypoczynku oraz zachowań w życiu codziennym” – informuje bryg. Roman Matecki z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowa forma edukacji to na razie program pilotażowy realizowany z ostrowską placówką. Na razie mogli wziąć w niej udział uczniowie klas IV SP im. Mirosława Ferića. Zajęcia zostały zrealizowane poprzez platformę do nauki zdalnej wykorzystywaną przez tę placówkę. Na pierwszy ogień poszły zagadnienia związane z prawidłowym zgłaszaniem zdarzeń, zasad bezpiecznego zachowania w domu i numerów alarmowych. Strażacy regularnie podkreślają, że do największej liczby zdarzeń dochodzi właśnie w domach. Wynikało to ze statystyk na długo przed ogłoszeniem pandemii. „Było to pierwsze spotkanie, które odbyło się w ramach cyklu zaplanowanego do końca roku szkolnego. Składamy serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Lubojańskiej Dyrektor SP nr 11 im. M. Ferića w Ostrowie Wielkopolskim za podjęcie rękawicy i wspólną realizację tego nowego dla nas w tej formule przedsięwzięcia” – dodaje.

Choć zajęcia odbyły się w formie zdalnej, strażacy przygotowali materiały instruktażowe w formie materiałów wideo. Pokazali na nich m.in. działania związane z pożarem domowej kuchenki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick