Strażacy protestują. Domagają się m.in. podwyżki i w pełni płatnych nadgodzin

6
Strażacy z całej Polski rozpoczęli protest. Domagają się spełnienia postulatów, wśród których są podwyżka uposażeń o 650 zł brutto oraz w pełni płatne nadgodziny. Chcą rozmawiać z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.

Rozpoczęty 16 lipca protest strażaków staje się coraz głośniejszy. Domagają się spełnienia pięciu postulatów: podwyżki płac o 650 zł brutto, odmrożenia waloryzacji płac, przywrócenia systemu emerytalnego sprzed 2012 roku, w pełni płatnych nadgodzin i płatnych w 100 proc. zwolnień lekarskich w 30-dniowym okresie ochronnym.

Jak mówią, protest potrwa do odwołania. Związkowcy domagają się spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a w szczególności z ministrem Joachimem Brudzińskim.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

W tej chwili jednostki w całym kraju, które przyłączyły się do protestu, zostały oplakatowane. Informacje na ten temat znajdują się także za szybami wozów strażackich, a przed siedzibami wciągnięto flagi związków zawodowych i federacji. Taka forma protestu na razie musi wystarczyć. Strażacy nie wyobrażają sobie, by mogli odmówić wyjazdu do pożaru bądź wypadku. Jak udało nam się dowiedzieć, w najbliższych tygodniach może dojść do demonstracji w Warszawie. – Jedną z form protestu, którą przyjmujemy jest wysłanie przez każdego z chętnych funkcjonariuszy listu do premiera Mateusza Morawieckiego. Chcemy w nich prosić o zwrócenie uwagi na nasze postulaty, jak również na całą sytuację w służbach mundurowychmówi mł. asp. Damian Resler, Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

W minionym tygodniu informowaliśmy o proteście policjantów. By zwrócić uwagę na swoje problemy, funkcjonariusze wystawiali pouczenia zamiast mandatów. Taki krok był spowodowany fiaskiem rozmów z MSWiA. Strażacy mają nadzieję, że ich rozmowy zakończą się z pozytywnym dla nich skutkiem i spełnieniem żądań.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Płatne 100 % zwolnienie to każdy by chciał 80% nie ma Cię w pracy to z jakiej racji masz mieć 100 % wynagrodzenia ? 10-15 lat i na emeryturę a my mamy tyrać do 65 haha śmiech na sali na emeryturę powinni iść po minimum 25 latach służby utrzymywani są z naszych pieniędzy podatników a jeszcze wymagania 6 postulatów to każdy by chciał mieć swoje wymogi i żeby były spełnione ludzie skończcie żebrać od narodu bo narzekacie że mało macie a się wozicie luksusowymi furami i wgl a zgrywacie biedaków …

  2. W głowie STRAŻAKOM się przewróciło. Jak się praca nie podoba jest wolny rynek i mogą się przekwalifikować i odejść do sektora prywatnego.

  3. Strażaków najczęściej można spotkać w Intermarche przy Bema gdy podczas służby robią zakupy i flirtują z kasjerkami. Sam widziałem.

  4. Ja ciężko pracuje jako robotnik i chce po 10 latach emeryture i wszystkie przywileje jakie chcą STRAŻACY jest w końcu w Polsce równość wobec prawa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick