Straż Miejska wciąż kontroluje piece

11
Od początku roku Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziła 80 kontroli pieców w budynkach mieszkalnych. Interwencje były przeprowadzane w ramach objazdu dzielnic przez strażników, a także ze zgłoszeń jakie otrzymywali od mieszkańców miasta. Nie nałożono jednak żadnego mandatu.

Jeżeli tylko mamy podejrzenie, że dochodzi do spalania w piecach np. plastików lub lakierowanych mebli, wysyłamy strażników by to skontrolowali – powiedziała mł. asp. Karolina Cicharska, Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Duże zadymienie jakie niepokoi mieszkańców miasta wynika głównie ze słabej jakości opału jaki trafia do pieca. Jeżeli strażnicy podczas kontroli nie wykryją pozostałości po plastikowych butelkach lub innych niedozwolonych materiałach, nie mają podstaw do wystawienia mandatu – Musimy mieć dowody na to, że w piecach znajduje się nie tylko miał. Jeśli w popiele znajdą się takowe niedozwolone materiały wtedy nakładamy mandat karny wysokości 500zł – dodaje mł. asp. Karolina Cicharska.

Jeżeli właściciel pieca nie zgodzi się na przyjęcie mandatu, wtedy wniosek trafia do sądu.  W takim przypadku właścicielowi grozi kara grzywny do 5 tys. zł. lub nawet 30 dni pobytu w areszcie. Straż Miejska informuje, że do takich przypadków na terenie Ostrowa nie doszło.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 8
  2

  Ten smród to efekt palenia w piecu miałem z dużą zawartością siarki lub innymi wynalazkami nazywanymi flotokoncentratami – czyli odpadami kopalnianymi, które są najtańsze na naszym rynku zbytu opału. I tak długo jak będzie można tym świństwem palić, tak długo będzie śmierdzący smog. I tyle w temacie.

 2. 1
  3

  Dlaczego nikt nie mówi wprost o procederze odbierania od mieszkańców Zacharzewa odpadów przez mieszkańców śródmieścia za kasę i spalania czego popadnie w piecach ? Wystarczy przejść się śródmieściem lecz lepiej nie oddychać i popatrzeć – zastanawiam się czy oni ludźmi nie palą bo takie dumy i smród idzie. Tego straż jeszcze nie zauważyła ?

 3. 2
  3

  No i super, że miłościwie nam panująca w ramach akcji antysmogowej zrobiła plakaty „chcemy oddychać w mieście” i załatwiła całą sprawę !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick