Straż Miejska prowadzi kontrole. Sypią się pierwsze mandaty w Ostrzeszowie

4
Straż Miejska w Ostrzeszowie rozpoczęła kontrole w budynkach mieszkalnych. Sprawdzane jest, czym ostrzeszowianie palą w swoich piecach. W kilku przypadkach przypuszczenia okazały się trafne, a właściciel został ukarany mandatem karnym.

Okres grzewczy rozpoczął się już na dobre, a strażnicy miejscy kontrolują budynki, w których stwierdzano podejrzenie spalania odpadów. W kilku przypadkach przypuszczenia okazały się słuszne, a mieszkańcy spalali w swoich piecach rzeczy niedozwolone. Ukarano ich mandatem karnym, a ten w najlżejszym przypadku wynosi 500 złotych. „Jak rozpoznać dym powstający w wyniku spalania odpadów różnego pochodzenia? Najczęściej ma on bladopomarańczowy, bury i niejednolity kolor oraz duszący, ostry zapach. W przypadku jego zauważenia prosimy o powiadomienie ostrzeszowskiej Straży Miejskiej: telefon: 62 732 06 06 lub 607 245 446″ – informuje ostrzeszowski magistrat.

Spalanie śmieci, a zwłaszcza plastiku powoduje przedostanie się do atmosfery bardzo toksycznych substancji. Wdychając te zanieczyszczenia, każdy z nas jest narażony na choroby dróg oddechowych, uszkodzenie płuc i inne dolegliwości, podczas gdy przyczyna choroby nie jest rozpoznana i usunięta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Kaczor powiedzial ,.. kaczor powiedzial… ten konus specjalnie to zrobił, zeby takie tepe łby teraz placily …. i tyle w temacie.
      Dajecie mu sie robic jak male dzieci.

  1. Po co te kontrole?- kaczor dał przyzwolenie na palenie czym popadnie -tylko nie oponami. Do Kaczora te mandaty -niech buli z własnej kasiury , to się opamięta (może?) z gadaniem bzdur na okrągło.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick