Straty nawet na 1,5 mln zł. Z nocnym pożarem walczyło 25 zastępów [ZDJĘCIA]

0
Fot. kalisz24.info.pl
Nawet 1,5 mln zł mogą wynieść straty związane z pożarem budynku stolarni, do którego doszło we wtorek w nocy. Na miejsce wezwano 25 zastępów straży pożarnej z Kalisza, powiatu pleszewskiego i Ostrowa Wielkopolskiego. Strażacy walczyli z ogniem całą noc.

Zgłoszenie o pożarze napłynęło do straży w Kaliszu o godz. 21.34. Na miejsce do Zagorzyna zadysponowano 25 zastępów straży pożarnej, a więc 85 strażaków nie tylko z Kalisza i gminy Blizanów, ale także z terenu powiatu pleszewskiego i Ostrowa Wielkopolskiego.

– Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek stolarni o powierzchni 1350 m2. Płomienie wychodziły przez pokryty eternitem dach. Na miejsce zadysponowano także grupę operacyjną z komendantem PSP w Kaliszu i grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Po ugaszeniu pożaru prowadzone były prace rozbiórkowe polegające na rozcinaniu konstrukcji dachu, aby dotrzeć do źródła ognia – wyjaśnia kpt. Grzegorz Kuświk, drugi oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

CZYTAJ: Banki krwi apelują o pomoc! Zapasy są dramatycznie niskie!

W pożarze nikt nie ucierpiał. Właściciel oszacował wstępnie straty na 1,5 mln zł. Przyczyny pożaru na razie nie ustalono. Trwa dochodzenie w tej sprawie. Działania strażaków zakończyły się ok. godz. 8.00.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick