Stracili prawo jazdy. Jeden z nich był pod wpływem alkoholu

0
Kolejnych zatrzymań kierowców dokonali policjanci na terenie powiatu ostrzeszowskiego. 24-latka oraz 22-latek stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Kolejny z kierowców odpowie także za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dwóch kierowców z “ciężką nogą” pożegnali się z prawem jazdy na trzy miesiące. 24-latka została zatrzymana przez policjantów w Ostrzeszowie. Na liczniku zamiast 50km/h miała 103km/h. Oprócz utraty upoważnienia do kierowania pojazdami, młoda kobieta otrzymała także mandat za przekroczenie prędkości.

Z kolejnym prawem jazdy musiał rozstać się 22-latek. – Pędził swoim Audi ulicą Grabowską w Ostrzeszowie 102 km/h. O 52 km/h powyżej dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki i w tym przypadku zatrzymali prawo jazdy i ukarali sprawcę mandatem – informuje sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Antek marzył, by zostać piłkarzem. Teraz walczy o życie. “Chcieli się pozbyć trudnego pacjenta”

Mundurowi zatrzymali także kierowcę, który okazał się być pod wpływem alkoholu. – Patrol dzielnicowych zatrzymał do kontroli dostawczego Fiata. Policjanci szybko ustalili, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało niespełna promil. To jednak nie był koniec kłopotów 31-letniego mieszkańca gminy Ostrzeszów. Okazało się, że nie nie stosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdem – dodaje sierż. sztab. Juszczak.

Samochód mężczyzny został odholowany, a on sam odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick