Stopklatka obecności

1
Taką wystawę można oglądać w Cafe Muzeum, czyli na parterze ostrowskiego ratusza. "Stopklatka obecności" to fotograficzny kalejdoskop pisarzy i nie tylko w obiektywie Danuty Węgiel.

Zdjęcia krakowskiej artystki i dziennikarki można znaleźć na wielu okładkach książek i czasopism. Przed jej obiektywem przez ponad 20 lat stawali najwięksi ludzie współczesnej polskiej kultury. Na wystawie można przyjrzeć się z bliska m.in. młodemu Andrzejowi Stasiukowi, Oldze Tokarczuk, Wojciechowi Pszoniakowi, Marcinowi Świetlickiemu czy Stanisławowi Lemowi.

Czarno-białe fotografie Danuty Węgiel to nie tylko portrety, pozowane i wykonywane do publicznego wykorzystania. To przede wszystkim dyskretna metafora krawędzi świata realnego i duchowego – mówi Marta Półtorak, dziennikarka, która często opisuje i recenzuje sztuki wizualne.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ochojska, Pszoniak. Zabrakło mi Młynarskiego, Osieckiej, pisarki Wałesowej i Czubaszek. Poza tym, czy dyrektor muzeum miał na sobie koszulę z napisem konstytucja czy z wizerunkiem Kopacz?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick