DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Stop czerniak! Ruszają bezpłatne badania

Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością tworzenia przerzutów.

W Polsce rokrocznie notuje się od 2,5 tys. do 3 tys. zachorowań na czerniaki. Ponad 1,5 tys. z nich wykrywanych jest w stadium zaawansowanym lub rozsianym. Szacuje się też, że liczba czerniaków podwaja się co 10 lat.

Czerniaki są to najłatwiejsze do zdiagnozowania nowotwory, bo rozwijają się na powierzchni skóry. Kluczowy jest jednak czas. Szybkie i prawidłowe rozpoznanie zmiany skórnej daje szansę na 100% powrót do zdrowia.

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska prowadzi program profilaktyczny „Stop czerniak”. Osoby chętne w wieku 50-64 lata mogą zostać bezpłatnie przebadanie videodermatoskopem pod kątem wszystkich zmian skórnych. Mieszkańcy, którzy nie mieszczą się w określonej grupie wiekowej mogą wykonać badania płacąc 150 zł.

Na badania obowiązują zapisy telefoniczne. 800 808 006 i 731 541 455 to numery, na które mogą dzwonić wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie.

Zródło: UMiG Odolanów

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • T
  Teresa

  sobota, 18 marca, 2023

  Witam wszystkich zachecam na badanie znamion ,, jestem właśnie po operacji raka skóry, moje znamię okazało rakiem było to jasne znamię wielkosci 5 milimetrów okazało sie złośliwym nowotworem ,

  Odpowiedz
 • P
  Pytająca

  niedziela, 19 marca, 2023

  A gdzie dla młodszych osób żeby mogły zrobić sobie badania. Wszystko co proponujecie to powyżej +50 .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz