Stop czerniak! Ruszają bezpłatne badania

3
Zdjęcie poglądowe/ UM Ostrów Wielkopolski
731 541 455 i 800 808 006 to numery telefonów, na które można zadzwonić, by zapisać się na bezpłatne badania pod kątem zmian skórnych. Nieodpłatnie mogą z nich skorzystać osoby w wieku od 50 do 64 lat, a które nie mieszczą się w określonej grupie wiekowej, mogą wykonać badania płacąc 150 zł. Program przeznaczony jest mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością tworzenia przerzutów.

W Polsce rokrocznie notuje się od 2,5 tys. do 3 tys. zachorowań na czerniaki. Ponad 1,5 tys. z nich wykrywanych jest w stadium zaawansowanym lub rozsianym. Szacuje się też, że liczba czerniaków podwaja się co 10 lat.

Czerniaki są to najłatwiejsze do zdiagnozowania nowotwory, bo rozwijają się na powierzchni skóry. Kluczowy jest jednak czas. Szybkie i prawidłowe rozpoznanie zmiany skórnej daje szansę na 100% powrót do zdrowia.

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska prowadzi program profilaktyczny „Stop czerniak”. Osoby chętne w wieku 50-64 lata mogą zostać bezpłatnie przebadanie videodermatoskopem pod kątem wszystkich zmian skórnych. Mieszkańcy, którzy nie mieszczą się w określonej grupie wiekowej mogą wykonać badania płacąc 150 zł.

Na badania obowiązują zapisy telefoniczne. 800 808 006 i 731 541 455 to numery, na które mogą dzwonić wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie.

Zródło: UMiG Odolanów
redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Witam wszystkich zachecam na badanie znamion ,, jestem właśnie po operacji raka skóry, moje znamię okazało rakiem było to jasne znamię wielkosci 5 milimetrów okazało sie złośliwym nowotworem ,

    • Odpowiedź, dla nierozgarniętych lub lekko upośledzonych, którzy mają problem z czytaniem lub rozumieniem tekstu pisanego:
      „Mieszkańcy, którzy nie mieszczą się w określonej grupie wiekowej mogą wykonać badania płacąc 150 zł.”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick