„Stary, ale jary”. Żuk z 1969 roku wciąż ma moc!

0
Gdyby dziś ktoś znalazł takiego "staruszka" w garażu z pewnością nie doceniłby jego wartości. W końcu do czego może posłużyć niewielki Żuk? Okazuje się, że strażacy z OSP Niedźwiedź w powiecie ostrzeszowskim przez lata tak dbali o swój pojazd, że dziś wciąż pomaga im w codziennej służbie i jest naprawdę wyjątkową atrakcją.

Żuka z 1969 roku strażacy-ochotnicy z Niedźwiedzia nabyli już lata temu. – Ze składek strażaków i mieszkańców odkupiliśmy go z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikstacie – tłumaczy Jan Tomczak, prezes OSP Niedźwiedź. Już wtedy był zadbany i właściwie w stu procentach oryginalny.

Czerwony, strażacki Żuk ma przebieg ponad 33 tysięcy kilometrów, a silnik wciąż odpala bez zarzutu. – Cały czas jest w gotowości bojowej, możemy nim wyjeżdżać na akcje i często tak właśnie się dzieje – mówi strażak ochotnik, Czesław Wiśniewski. Przyznaje, że pojazd przeszedł drobny „lifting” – ma nowe syreny i przemontowaną w inne miejsce gałkę do zmiany biegów.

To najstarszy pojazd strażacki w powiecie ostrzeszowskim. Często zobaczyć można go na zlotach zabytkowych pojazdów. Zobaczcie go także na nagraniu w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick