Starosta Paweł Rajski z absolutorium. „Satysfakcja jest większa”

7
Jednogłośnie radni Rady Powiatu Ostrowskiego udzielili absolutorium staroście Pawłowi Rajskiemu. Mimo trudnego roku 2021, który był oceniany, samorządowcy nie znaleźli powodów, aby wyrazić inne zdanie na temat realizacji poprzedniego budżetu.

Radni byli jednomyślni i w takim tonie udzielili absolutorium staroście ostrowskiemu Pawłowi Rajskiemu. Podczas czerwcowej sesji nikt nie miał zastrzeżeń do realizacji zeszłorocznego budżetu. A zarządzanie finansami tego samorządu w niepewnych, pandemicznych czasach było nie lada wyzwaniem.

W trakcie głosowania 26 radnych było „za”, a jedna osoba była nieobecna na posiedzeniu. [ZOBACZ IMIENNE WYNIKI]

„Chociaż to kolejna jednomyślność w tym ważnym głosowaniu, to satysfakcja jednak większa, bo ocena dotyczy bardzo trudnego roku naznaczonego epidemią koronawirusa. Mimo tego osiągnęliśmy w 2021 roku imponujący poziom ponad 50 mln zł przeznaczonych na inwestycje. Zrobiliśmy to utrzymując rozsądny poziom zadłużenia w wysokości ok. 17 proc. dochodów” – wskazał starosta.

Miejsce, w którym zwołano sesję absolutoryjną było nieprzypadkowe. Powiatowi radni gościli w wyremontowanym niedawno Zespole Pałacowo-Parkowym w Lewkowie, który przeszedł gruntowną modernizację, odzyskując dawny blask. „Siedem lat temu jako rada podejmowaliśmy apel do marszałka województwa z prośbą o ratunek dla tego miejsca. Dziś, nie tylko my, możemy cieszyć się z przeprowadzonej metamorfozy” – zaznaczył, dziękując za pomoc w przywróceniu pałacowi dawnej świetności.

Zgodność podczas powiatowych sesji nie jest rzeczą nową. Rada Powiatu Ostrowskiego jest jedną z tych nastawionych nie na konfrontację, ale współpracę – jak zwykli mawiać samorządowcy i politycy – „ponad podziałami”. Od lat sprawdza się to w praktyce. Kolejnym tego dowodem była czerwcowa sesja absolutoryjna.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick