Starosta „jak Rejtan z obrazu Matejki”? [czekamy na opinie]

10
W ostatnich dniach dużo dyskutowało się wokół niepewnej przyszłości aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Dyskutowali głównie samorządowcy - w cztery oczy, na posiedzeniach, ale i w przestrzeni internetowej. Na Facebooku plany prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego na poszerzenie miasta komentował między innymi starosta ostrowski Paweł Rajski. Swoją postawą wzbudził uznanie wśród powiatowych radnych, którzy do internetu wypuścili mu nietypową "niespodziankę".

Na portalu społecznościowym grupa powiatowych radnych opublikowała mem „ku chwale” starosty Pawła Rajskiego. To gest uznania pod jego adresem za obronną postawę wobec aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Rajski stawił się „za” aglomeracją i jako jeden z kilku samorządowców apelował do prezydenta Kalisza o powstrzymanie planów rozbudowy miasta kosztem innych wsi z aglomeracji.

„Mówią o nim „złotousty” (…) Ale kiedy trzeba jest jak Rejtan z obrazu Matejki” – piszą pod humorystyczną ilustracją powiatowi radni.

A jak Wy oceniacie wrzucony do sieci przez powiatowych radnych mem? A może sami pokusicie się o stworzenie podobnych? Czekamy na opinie i wasze memy pod adresem redakcja@wlkp24.info .

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. co za bzdury wypisujecie nt tego festynowego gadacza przeciez niczego nie rozwiazał bo wiadomo ze rada Kalisza podjeła uchwale w sprawie powiekszenia Kalisza. Ten pan zadbał tylko o własne cztery litery .Zreszta ja zwykle . uzył super argumenty Grzgorz mam do ciebie żal. Tak ja uciekła z ud i uw.

  2. co za bzdury wypisujecie nt tego festynowego gadacza przeciez on nigdy niczego nie rozwiazał bo wiadomo ze Rada Kalisza podjeła uchwale w sprawie powiekszenia miasta. Ten pan zadbał tylko o własne cztery litery .Zreszta ja zwykle i jak zawsze uzył super argumentu: Grzgorz mam do ciebie żal. Tak tez uciekał z ud i uw tez wtedy podobnie mowil zawiodlem sie na was. Ot cała prawda o tym osobniku.

  3. Kiedy w Polsce przestaniemy wszystko sprowadzać do polityki,kampanii wyborczej itp.Przecież to był obowiązek starosty stanąć w obronie powiatu ,swojego powiatu.No i w końcu nic nie zostało załatwione, tylko przesunięte w czasie. Za rok sprawa wróci jak bumerang i tak Kalisz zrobi co chce.Rada Kalisza podjęła uchwałę o powiększeniu Kalisza tylko po przeprowadzeniu konsultacji,a jak mogą wyglądać konsultacje dużego Kalisza a małych wsi?Radni PO powiatu ostrowskiego już ogłaszają zwycięstwo swojego kolegi partyjnego już rozpoczynają kampanię wyborczą bo wydaje im się że ciemny naród to kupi.Tak na marginesie to jak Rejtan to walczyła burmistrz Nowych Skalmierzyc.

  4. Toć to przecież kampania wyborcza.My już na tym dobrze się znamy.A ten Rejtan jakiś taki pokraczny bez szyi i z taką cherlawą klatą .Nowe Skalmierzyce sama obroni Bożena Budzik – piękna,zdrowa i bogaty.To dopiero jest prawdziwy Rejtan w spódnicy.

  5. Radni PO powiatu ostrowskiego nie ośmieszajcie się i swojego starosty .Jak Rejtan to walczyła pani Budzik której już kampania nie będzie potrzebna .

  6. pan rajski nie potrafi rozróżnić właczenia od przyłączenia a wies Dobrzec to wg tego uczonego sięga po aleje wojska polskiego i na pewno nie wie gdzie Mączniki i Boczków. precz z takim manipulantem. Jezdziec bez głowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick