Stare lokomotywy i niedzielny spacer z czworonogiem – niedziela w plenerze

5
To był dzień dla fanów kolei i miłośników czworonogów. W Ostrowie Wielkopolskim odbył się XIII Dzień techniki Kolejarskiej oraz Dzień Dziecka w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim.

Każdy znalazł coś dla siebie, a atrakcji nie brakowało przede wszystkim dla najmłodszych. Podczas Dni Techniki Kolejarskiej można było zajrzeć do lokomotywy, zasiąść na miejscu maszynisty i poprowadzić maszynę. Były też wyścigi drezyn, w których niepokonane okazały się panie.

Fani składów kolejowych w wersji mini mogli przyjrzeć się makiecie kolei modelowej stworzonej przez pracowników i miłośników kolei. Główną atrakcją jednak był przejazd jednym z najnowocześniejszych składów: elektrycznym zespołem trakcyjnym ED 78 IMPULS z Ostrowa Wielkopolskiego do Antonina. Po dojeździe na miejsce można było zwiedzić rezerwat przyrody “WYDYMACZ” i zjeść pyszną grochówkę.

Atrakcji nie brakowało także w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim gdzie po raz trzeci zorganizowano Dzień Dziecka. Najmłodsi mogli zadać pytanie weterynarzowi, który dzielnie odpowiadał na nawet najbardziej szczegółowe pytania. Na dzieci czekało także malowanie twarzy, a w towarzystwie opiekunów mogły też wyprowadzić podopiecznego schroniska na krótki spacer. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na niezbędne zakupy dla potrzebujących czworonogów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 7
  16

  Rozumiem, że można zarabiać na życie będąc kolejarzem, ale żeby się tym pasjonować i zaprowadzać na tory dzieci, to trzeba je nie kochać i źle im życzyć.

 2. 18
  5

  Zaprowadzać dzieci do tak smutnego miejsca jakim jest schronisko dla psów i nie adoptować żadnego nieszczęśnika, to trzeba być intelektualnym sadystą.

 3. 8
  2

  Dzień techniki (z małej litery) Kolejarskiej… a cóż to za impreza ?
  Z tym ogromem atrakcji też bym nie przesadzał, poza odwiedzeniem Izby Tradycji i makiety H0 (do której dotarcie przez zamkniętą kładkę było bardzo utrudnione) nie pojawiło się nic specjalnego, czego nie można by zaobserwować na codzienne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick