Stan wyjątkowo nieludzki. Będą protestować w Kaliszu!

9
Fot. Zrzut ekranu z wydarzenia na facebooku
Komitet Obrony Demokracji z Kalisza organizuje protest przeciwko sytuacji, która ma miejsce na granicy polsko-białoruskiej. We wtorek o godzinie 18.00 z Placu Kilińskiego wyrusza grupa protestujących i kieruje się w stronę biura poselskiego polityków Prawa i Sprawiedliwości.

„Polska, jako państwo, którego granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej, ma obowiązek ochrony swoich granic. Nikt nie domaga się ich otwarcia. Ale granic nie broni się skazując ludzi na śmierć z wyziębienia. Na terenie naszego kraju zapanował stan wyjątkowo nieludzki.” – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia.

Podczas protestu uczestnicy chcą pokazać swój brak zgody na łamanie podstawowych zasad człowieka oraz wzywać do ratowania dzieci z Michałowa. Domagają się także podjęcia przez rząd działań w sprawie sytuacji na granicy:

„Domagamy się natychmiastowych działań w celu rozwiązania kryzysu humanitarnego:
– Żądamy wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc.
– Żądamy przywrócenia dostępu do informacji publicznej.
– Żądamy przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka”

Początek protestu ma mieć miejsce o godzinie 18.00 przy pomniku Adama Asnyka na Placu Kilińskiego w Kaliszu. Stamtąd grupa przejdzie na ulicę Zamkową, pod Biuro Poselskie Prawa i Sprawiedliwości.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • Jesteś młody i zielony co chcesz tu najezsców wybuchowych chcesz podnieść sobie adrenalinę to ich zaproś wez pod dach to zobaczysż łeb ci urzną i tyle…

  1. Polacy już zapomnieli, jak to jest uciekać przed wojną, nędzą, śmiercią… Zatracamy powoli, ale skutecznie własne człowieczeństwo. Ludzie niby pobożni, a nie wiedzą, co to miłosierdzie, pomoc drugiemu człowiekowi.. No właśnie – niby.
    Obyśmy nie musieli kiedyś znów uciekać (z jakiegokolwiek powodu), bo wtedy marne nasze szanse, aby ktokolwiek powitał nas z otwartymi ramionami.

    • Jeżeli chodzi o ucieczkę to z Polski już bez wojny wyjechało do pracy na zachód 1,5 miliona Polaków. I wyjechali autokarami, pociągami czy samolotami a nie chowali się jak kaczki po krzakach. Poza tym Polski nie stać na utrzymywanie emigrantów, Polak dostaje pół roku zasiłek i koniec, a inni mieli by mieć lepiej z naszych podatków? Kto by się na to zgodził? Więcej wyobraźni życzę.

  2. OBŁUDNICY!!! Jeżeli jesteście tak miłosierni, to w naszym kraju jest choćby kilka tysięcy dzieci czekających na adopcję w domach dziecka, kilka tysięcy dzieci chorych, kilka tysięcy starszych ludzi bez jakiejkolwiek pomocy. A WY CO? Na złość Kaczyńskiemu skoligacę się nawet z diabłem. Współczuję.

  3. szef Frontexu chwali naszą ochrone granicy Unii Europejskiej, komisja europejska chwali działania pisowskiego rządu więc pytam sie o co tu chodzi tym durnym kodziarzom? lenie cuchnące nie mają nic do roboty. Do kopania rowów na Żuławy jak za śp. gen. Jaruzelskiego.

  4. Ale sprawa jest prosta jak budowa cepa. Jeśli ci ludzie są uchodźcami stawiają się na przejściu granicznym i wypełniają wniosek o azyl… A nie biegają z dzieciakami po lesie. Problem w tym że nie są uchodźcami i takiego azylu nikt im nie da, ale to nie znaczy że mamy przymykać oczy na ganiające przez zieloną granicę tłumy migrantów zarobkowych.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick