DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Stan epidemii w Polsce zakończy się 16 maja. Czy wróci jesienią?

Od kilku miesięcy zauważa się w Polsce znaczny spadek wykonywanych testów, a co za tym idzie, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Decyzją Ministerstwa Zdrowia zniesiono także obowiązujące wcześniej obostrzenia.

Szef resortu zdrowia zapowiadał już wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i zejście o szczebel niżej, jeśli chodzi o sytuację covidową w Polsce. Podczas piątkowej konferencji prasowej ogłoszono konkretną datę. – 16 maja przejdziemy ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego. Na razie nie widzimy alertowego wariantu koronawirusa. Obecnie średnia, dzienna liczba zakażeń w Polsce jest poniżej tysiąca – mówił Adam Niedzielski.

Stan zagrożenia epidemicznego potrwa co najmniej do września. Zdaniem ministra Niedzielskiego wtedy też sytuacja może się zmienić. – Wrzesień będzie dla nas prawdziwym testem – dodał szef resortu zdrowia.

Jednocześnie podczas konferencji prasowej podkreślono, że nawet po 16 maja wciąż obowiązywać będzie nakaz zasłonięcia nosa i ust w szpitalach lub innych placówkach medycznych.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Obiektywny

  piątek, 6 maja, 2022

  Wiadomo było że coś takiego musi nastąpić, od marca cisza o pandemii bo wojna weszła na pierwszy plan. Ludzie już sami ściągali maseczki i nie było chętnych do szczepień bo każdy widział co się dzieje. 2,5 miliona Ukraińców przechodzi przez granicę bez testów i szczepień a Polakom mieli by kazać wszędzie okazywać certyfikat covidowy? Za długo by z tym nie ujechali (chyba że chce wylecieć na wczasy za granicę ale to już jego wybór).

  Odpowiedz
 • JK
  Jarek K

  sobota, 7 maja, 2022

  No oczywiście że wróci…szczepionki kupione dla milionów, umów na dostawy kolejnych milionów zerwać się nie da, to muszą gdzieś ten towar upłynnić.

  Odpowiedz
 • O
  olo

  sobota, 7 maja, 2022

  Żałosne, że w drugim dziesięcioleciu XXI wieku okazało się, że miliony na Świecie są tak niedouczone, że nie wierzą w szczepionki. 🙁

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz