DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Staliśmy w kolejce od niedzieli rano" - tłumy przed żłobkiem w Gorzycach Wielkich

Do żłobka w Gorzycach Wielkich uczęszczać może blisko 80 maluchów. W tegorocznym naborze wolnych jest 39 miejsc. Żłobek jest nowo wybudowaną, atrakcyjną placówką dla najmłodszych, która wystartowała dopiero w ubiegłym roku. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców chciałoby zapisać tam swoją pociechę. – Mąż był, przyjechał po godzinie drugiej i byliśmy bardzo zdziwieni, że już jest taka ogromna liczba osób. Zmieniłam go i teraz on jest z maluszkiem, a ja czekam – powiedziała nam jedna z mam. – Mieliśmy swój prowiant i każdy czeka. Zmiany były, każdy przynosił herbatę, coś do jedzenia – dodaje jeden z ojców.

Niektórzy z rodziców, jako winnych całego zamieszania wskazują przedstawicieli gminy. Ojcowie z kolei chcą zmiany zasad rekrutacji. Jak tłumaczą włodarze gminy Ostrów Wielkopolski, sposób prowadzenia rekrutacji do żłobka nie jest zależny od wójta czy sekretarza. – Jesteśmy w projekcie, który ma bardzo poważne obwarowania. Wiemy o sytuacji, jaka miała miejsce przed żłobkiem. Wiemy, że tworzyły się listy kolejkowe. Myślimy jednak, że ta sytuacja ulegnie radykalnej zmianie. Już od następnego roku będziemy elektronizować tę formą rekrutacji. Już przystąpiliśmy do zakupu nowego oprogramowania – mówi Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Do słów rodziców odniosła się także dyrektor żłobka, Monika Jurasik. – Ja, jako dyrektor placówki absolutnie nie miałam wpływu na kryteria zapisów i zmiany w regulaminie oraz formę przyjęcia dokumentów. Absolutnie nie miała też miejsca sytuacja, w której namawiałabym rodziców do rezerwowania kolejki na dzień lub dwa przed złożeniem wniosku. Miałam od rodziców przesłanki, że planują ustawić się wcześniej w kolejce i dlatego sugerowałam, że warto monitorować sytuację przed żłobkiem – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej.

Wspomniane projekty to Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny oraz rządowy projekt Maluch Plus. Prawie 6 mln dotacji przeznaczone było nie tylko na budowę, ale też na dwa lata funkcjonowania placówki.

Napisz do autora

Komentarze (22)
 • K
  kalafior

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Ja stałem 16 godzin na marne żeby usłyszeć że skoro z żoną pracujemy i mieszkamy w Ostrowie to nasz wniosek prawdopodobnie nie będzie wybrany 🙂 W Ostrowie oczywiście brakuje miejsc i pierwszeństwo mają samotne matki. Oboje z żoną chcemy pracować, a dziecka nie ma z kim zostawić. Będzie co wspominać po latach. Nocka na leżaku z kocem z odczuwalną temperaturą około 2 stopni żeby dziecko się dostało do żłobka, a tu i tak na marne 16 godzin stania w kolejce 🙂

  Odpowiedz
 • K
  Karol

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Najpiękniejsze dziewczyny to Ostrowskie Grażyny 😀

  Odpowiedz
 • JK
  Jarosław K.

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Po jakiego wała wybudowali coś, co już w planach było za małe ? Czy te urzedasy mózgów nie mają ?

  Odpowiedz
 • M
  Mati

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Nie przewidzieli,że jak zaczną dostawać 500+ na dzieciaka to zacznie się „robota” riki-tiki

  Odpowiedz
 • B
  Bols

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  To jest 21 wiek czy jeszcze 20 ? Podstawowych spraw nie mamy jeszcze załatwione w tym naszym Bantustanie.

  Odpowiedz
 • MP
  mama pracująca

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Tak trudno zbudować kolejny żłobek albo nawet kilka?? Nie dalej jak wczoraj na naszym terenie dwójka idoli co niektórych lansowała hasło, że „rodzina jest najważniejsza”. Chyba ,że maja na myśli rodzenie dzieci co by matki w chałupach siedziały i nie myślały o pracy. Dalej bierzcie 500+ , narzekajcie i głosujcie.

  Odpowiedz
 • M
  myślacy

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Przecież Pani Minister Maląg i Pan Premier Morawiecki w sąsiednim Pogrzybowie opowiadali o tym, że rodzina jest najważniejsza w ich polityce, pięknie to widać na tym obrazku. GOŁĄBKI zmanipulowane przez 500 minus Z WOLSKI OBUDŹCIE SIĘ!!!

  Odpowiedz
 • O
  obywatel

  wtorek, 17 maja, 2022

  Obecnie nasz kraj to karton i dykta. Pamiętajcie o tym wyborcy pisu, to wy zgotowaliście nam ten los…

  Odpowiedz
 • O
  Obi

  wtorek, 17 maja, 2022

  A co do miejsc w miejskim żłobku to mama dwóch (podkreślam żyjąca w związku małżeńskim) pociech ,miała żłobek od początku (jedno dziecko 3 lata a drugie rok ) od miesiąca dopiero pracuje i można a drudzy figa z makiem ciekawe jak to można załatwić ???

  Odpowiedz
 • M
  mieszkaniec

  wtorek, 17 maja, 2022

  najważniejsze poświecić 2,5 letni wóz strażacki 🙂 a kto by się tam interesował żłobkami , przedszkolami to by trzeba wybudować a to nie takie łatwe a tak była impreza ,pompa święcenie i git pół wiadomości się zapełni.

  Odpowiedz
 • W
  Wyborca

  czwartek, 19 maja, 2022

  Nie rozumiem niektórych komentarzy. Winna jest gmina i włodarze z PSL-u oraz nieudolność urzędników tej gminy z Panią Dyrektor Żłobka na czele, a część komentujących za ten bałagan obwinia Rząd Kościół i kosmitów. Czas najwyższy rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji Gminy Ostrów z siedzibą we Wysocku Wielkim

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz