Stal lepsza od Anwilu! Lider OBL pokonany w półfinale Pucharu

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski dopięła swego. Pokonując Anwil Włocławek awansowała do finału PEKAO Pucharu Polski. Finałowy mecz z Legią Warszawa w niedzielę o 17:30.

To był prawdziwy hit w półfinale PEKAO Pucharu Polski. Mecze Arged BM Stal z Anwilem Włocławek elektryzują nie tylko kibiców obu tych klubów, ale całe środowisko koszykarskie w Polsce. Podobnie było i tym razem, kiedy dodatkowego smaczku dodawała rywalizacja o awans do finału rozgrywek.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszą kwartę 23:19. W drugiej utrzymali niewielką przewagę podnosząc ją o kolejne 6 punktów i do przerwy żółto-niebiescy prowadzili już 49:39.

Było rzeczą oczywistą, że mecz nie jest jeszcze wygrany i czekają nas duże emocje w kolejnych minutach. Anwil zaciekle atakował i wystarczyło raptem 10 minut, aby odrobił straty z nawiązką. Kibice zareagowali euforycznie, kiedy po trzech kwartach to włocławski zespół prowadził u siebie 68:65.

Wszystko miało rozstrzygnąć się w czwartej kwarcie, w której ponownie do głosu doszli goście. Podopieczni Andrzeja Urbana wspięli się na wyżyny swoich możliwości i odrobili niewielką stratę, a nawet wyszli na prowadzenie wygrywając tę odsłonę 29:17, co pozwoliło na zwycięstwo w spotkaniu z odwiecznym rywalem.

Kibice z Ostrowa Wielkopolskiego przeżyli chwile grozy, kiedy w trzeciej kwarcie urazu doznał Laurynas Beliauskas, który skręcił kostkę następując na stopę rywala.

Dzięki pracy Artura Packa i Łukasza Witczaka okazało się, że Litwin po kilku minutach mógł wrócić na parkiet, by wesprzeć kolegów, co było bardzo ważnym impulsem. Laurynas został trzecim najskuteczniejszym graczem tego meczu w barwach „Stalówki”.

Zwycięstwo nad Anwilem oznacza awans do finału PEKAO Pucharu Polski. W niedzielę w Sosnowcu spotkanie z Legią Warszawa. Początek o 17:30.

Anwil Włocławek – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:94 (19:23, 20:26, 29:16, 17:29)
Anwil: T. Kyzlink 30, V. Sanders 17, M. Kostrzewski 8, L. Petrasek 8, J. Garbacz 6, K. Łączyński 6, A. Bell 3, K. Young 3, Z. Dimec 2, J. Joesaar 2, I. Wadowski 0.
Stal: O. Silins 21, A. Mikalauskas 20, L. Beliauskas 18, R. Chatman 14, N. Djurisić 8, M. Chyliński 7, D. Brembly 6, W. Sewioł 0, K. Sulima 0, A. Załucki 0.