Środowisko lekarskie apeluje do wojewody i komendanta policji. Sprawa dotyczy nasilających się ataków przeciwników szczepień

6
Przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wysłali apel do wojewody i komendanta wielkopolskich policjantów z prośbą o zapewnienie bezpieczeństwa osobom szczepionym i szczepiącym się oraz ukaranie osób, które zakłóciły ostatni piknik laktacyjny w Poznaniu.

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wystosowało apel do Wojewody Wielkopolskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Dotyczy on coraz częstszych ataków przeciwników szczepień (COVID-19). Przedstawiciele tego środowiska apelują o „zapewnienie bezpieczeństwa osobom szczepionym i szczepiącym się oraz o bezwzględne ukaranie osób, które zakłóciły przebieg pikniku laktacyjnego przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu”.

Tego typu incydenty miały miejsce w ostatnim czasie w kilku miastach na terenie kraju m.in. w Gdyni, Zamościu i Grodzisku Mazowieckim. W naszym regonie nie odnotowano takich ataków, ale w szerszej skali przeciwnicy szczepień coraz częściej wyrażają sprzeciw. wobec przeprowadzania masowych szczepień mających uchronić społeczeństwo przed drastycznym przebiegiem choroby COVID-19.

„Przyzwalanie na podobne incydenty (…) umacnia pozamerytoryczne działania środowisk antyszczepionkowych, daje im poczucie bezkarności, co prowadzi do kolejnych skandalicznych zdarzeń z agresją czynną, niszczeniem mienia, podpaleniami, obraźliwym traktowaniem osób, które z poczuciem misji chronią zdrowie i życie ludzkie” – czytamy w treści apelu.

Jak podkreślają lekarze, nie można dopuścić do tego, aby społeczeństwo zostało zastraszone przez grupy agresywnych osób, które nie chcą się zaszczepić i poprzez ataki próbują zniechęcić do tego innych obywateli.

W powiecie ostrowskim nie odnotowano do tej pory prób zakłócenia procedury szczepień. – Funkcjonariusze pełnią stałą służbę w rejonach punktów szczepień. Gdyby doszło do zakłóceń i niebezpiecznych sytuacji, jesteśmy gotowi, żeby odpowiednio zareagować – mówią przedstawiciele policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Według danych Ministerstwa Zdrowia podanych 4 sierpnia 2021 roku wynika, że w Polsce wykonano 34 597 705 szczepień. Pierwszą dawką wykonano 18 423 513 szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 17 590 257 osób (ta liczba dotyczy zaszczepionych preparatem Johnson&Johnson i drugą dawką pozostałych preparatów dostępnych na terenie kraju).

PRZECZYTAJ PEŁNĄ TREŚĆ APELU LEKARZY

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Proszę nie wprowadzać społeczeństwa w błąd bo wszyscy za to odpowiecie. Proszę sprawdzić w słowniku pojęć medycznych czym jest szczepionka. Bo ta szopka która dzieje się na naszych oczach nie ma nic wspólnego ze szczepieniami przeciw chorobom zakaznym.

    • papryk ty ino uważaj bo tobie to jakiegoś cipa wszczepią 🙂
      jeśli wolno nam się szczepić to ja żądam wolności dla Marysi !

  2. Zgadza się. Ja bym jeszcze dodał dlaczego wprowadza się dezinformację co do incydentu przy Szpitalu Ginekologiczno Położniczym w Poznaniu, tam były zaszczepiane kobiety w ciąży!!! A grupa antyszczepionkowcow wcale nie była agresywna, w ogóle incydenty w Polsce są sporadyczne a osoby które próbują prowokować to są wyjątki. Wystarczy porównać co się działo w Niemczech, w samym Berlinie 6.000 demonstrantów z czego zatrzymano 600.Dane i fakty które są u nas przedstawiane są zbyt nagłaśniane żeby nastawić społeczeństwo przeciw antyszczepionkowcom.

  3. Do Patryk Vegeta,należysz do grupy antyszczepionkowcòw , tylko od małego byliśmy szczepieni i dzięki temu w naszym kraju są zatrzymane choroby jak na przykład odra i ospa ,po wojnie szalała gruźlica ale dzięki kontroli i szczepionkom choroba została zatrzymana ,poczytaj ,zasięgnij informacji i dowiedz się co to jest SZCZEPIONKA,A potem wypisuj swoją głupotę ,

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick