Środki dla przedsiębiorców. “Można doposażyć swoje firmy”

1
Kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt tysięcy potrzeba na to, aby doposażyć przedsiębiorstwo, by było ono atrakcyjne dla pracownika? - Mamy rynek pracownika. Małe bezrobocie sprawia, że pracodawcy muszą aż zachęcać ludzi do tego, by przyszli do nich pracować - mówi dyrektor ostrzeszowskiego PUP Ewa Rycerska. Dodaje, że są środki w urzędach pracy na doposażanie stanowisk pracy w prywatnych przedsiębiorstwach.

Przedsiębiorcy, którzy śledzą na bieżąco oferty Urzędów Pracy wiedzą, że co jakiś czas dostępna jest pula środków na tak zwane “doposażenie stanowisk pracy”. Oznacza to, że właściciele firm mogą wnioskować o środki na inwestycje, które “uatrakcyjnią” miejsce pracy. Co może być taką zachętą dla pracowników? Chociażby nowy sprzęt komputerowy, dodatkowe oprogramowanie, narzędzia pracy w zależności od charakteru przedsiębiorstwa, mogą to być nawet nowe meble w siedzibie firmy. Wszystko to sprawia, że firma się rozwija.

Między innymi ostrzeszowski Urząd Pracy zachęca do składania wniosków o przyznanie dotacji. Jak mówi dyrektor instytucji, trzeba się spieszyć, bo pula jest określona dla każdego urzędu i po jej wyczerpaniu nie ma już możliwości na ponowne składanie wniosków. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od rodzaju przedsiębiorstwa, jego wielkości i specyfiki branży.Dofinansowanie jest jednak bezzwrotne. Pewny jest termin – to dokładnie połowa lutego.

Szczegóły w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick