Sprzedawali podrobioną odzież. Była warta ponad 100 tysięcy złotych

2
Fot. KPP Krotoszyn
Policjanci z Krotoszyna do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kaliszu zabezpieczyli podrobione ubrania, które sprzedawano na krotoszyńskim targowisku. W tej sprawie zatrzymano dwie osoby, którzym przedstawiono zarzuty. Grozi im kara do dwóch lat więzienia.

Zatrzymania dokonano na krotoszyńskim targowisku. W ręce funkcjonariuszy policji oraz Straży Granicznej trafiło dwóch obywateli Bułgarii: 27-letnią mieszkankę powiatu wrocławskiego oraz 34-latka z powiatu ostrowskiego. – Na targowisku miejskim w Krotoszynie sprzedawali podrobioną odzież sygnowaną znakami towarowymi znanych marek.Osoby, które wprowadzały towar do obiegu zatrzymano i przedstawiono im zarzuty. Zabezpieczono odzież, o łącznej wartości ok 110 000 zł – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jak w sklepach oryginalne będą tańsze to podrabianie się skończy bo nie będzie opłacalne. Niestety ale to producenci sami 'zmuszają’ do podrabiania.

    • Nikt nikogo nie zmusza ani do podrabiania ani kupowania tych drogich markowych rzeczy. To że Ciebie nie stać jeszcze nie oznacza, że firma ma tracić na kombinatorach i cwaniakach którzy chcą się dorobić na nie swoim brandzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick