DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Sprawdź program 12. Grand Prix Komeda i ceny biletów na wydarzenia

Poznaliśmy program 12. edycji Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda, który w połowie czerwca obędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorzy zaplanowali w tym roku aż 21 wydarzeń podzielonych na 6 dni. Będzie to prawdziwa uczta dla fanów kina oraz muzyki filmowej i niepowtarzalna okazja do spotkania wybitnych twórców.

Fot. materiały organizatora

> WIĘCEJ NA TEMAT 12. GRAND PRIX KOMEDA

Niektóre z wydarzeń dotyczących Grand Prix Komeda opisaliśmy już na wlkp24.info (link powyżej) w ostatnich dniach szeroko prezentując poszczególne części festiwalu, w których wezmą udział znakomici goście, jak Katarzyna Figura, Maciej Stuhr, Krzysztof Zanussi, Marek Koterski, Jerzy Satanowski, Aleksandra Popławska, Dawid Ogrodnik i Marian Dziędziel.

Do tej pory nie był znany jednak dokładny program festiwalu. Organizatorzy odkryli jednak i tę tajemnicę.

> ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ W NASZYM KALENDARZU

Program 12. Grand Prix Komeda

Otwarcie festiwalu nastąpi w Ostrowskim Centrum Kultury w poniedziałek, 12 czerwca o 17:00 a podczas niego projekcja etiudy fabularnej „Gdy spadają anioły” z muzyką Krzysztofa Komedy, w reżyserii Romana Polańskiego. Po niej odbędzie się pokaz specjalny: Jerzy Satanowski Retrospektywa: „Piąta pora roku”.

Wtorek rozpocznie się od pokazu specjalnego z cyklu Komeda na Komedzie i „Wyroku” z muzyką tego wybitnego twórcy, który młodość spędził w Ostrowie Wielkopolskim. Tego samego dnia odbędzie się również wernisaż wystawy plakatów Andrzeja Pągowskiego „Jazzowo” w OCK-u. Oprócz tego w programie koncert Zakochani grafomani: „Kocham i nienawidzę”, a także kolejne pokazy specjalne.

W środowe popołudnie m.in. spotkanie z Grzegorzem Mołdą i projekcje konkursowe, a także pokaz specjalny „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia. Czwartek również będzie stał pod znakiem pokazów konkursowych i pokazu specjalnego „Ajlawju”.

Piątek rozpocznie się „II Koncertem na wiolonczelę i orkiestrę” w reżyserii Macieja Stuhra oraz z muzyką Pawła Mykeityna. Następnie na ekranie zobaczymy filmy: „Johnny”, „Fucking Bornholm” i „Dzień świra”, a także spotkania z Michałem Kushem, Dawidem Ogrodnikiem, Jerzym Rogiewiczem i Maciejem Stuhrem.

Ostatni dzień festiwalowych doświadczeń to warsztaty dubbingowe z Kasią Łaską, debata „Kompozytor też człowiek. Artysta w nowych czasach” z udziałem zaproszonych gości. A poprowadzi je dyrektor festiwalu Łukasz Maciejewski. To wydarzenie odbędzie się na Małej Scenie OCK.

Podczas finału, który zaplanowano na 19:00, nastąpi wręczenie nagród: Grand Prix Komeda za Najlepszą Muzykę, za Całokształt Twórczości dla Jerzego Satanowskiego ze specjalnym udziałem Henryka Kuźniaka, Nagrody Publiczności. Na koniec koncert Bibobit/Osiecka na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.

Bilety:

  • Bibobit/Osiecka – 80 zł,
  • warsztaty dubbingowe z Kasią Łaską – 75 zł,
  • Justyna Szafran „Nie ma. Osiecka/Satanowski” – 35 zł,
  • filmy – 15 zł,
  • Małgorzata Bogdańska i Marek Koterski Zakochani grafomani: „Kocham i nienawidzę” – 10 zł.

Wstęp wolny:

  • uroczystość otwarcia festiwalu i pokazy filmów „Gdy spadają anioły” i „Na zawsze Melomani”,
  • wernisaż wystawy,
  • filmy: „Wyrok”, „Dzień świra (Amfiteatr Miejski),
  • debata: „Kompozytor też człowiek. Artysta w nowych czasach z udziałem zaproszonych gości,
  • spotkania z twórcami.
materiały organizatora

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz