Spotkanie z lasem w Gołuchowie

0
Fot. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
8 czerwca w Gołuchowie odbędzie się czternasta edycja festynu edukacyjnego "Spotkanie z lasem". Będzie trwał od godziny 10.00 do 14.00 na placu podworskim Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Ośrodek Kultury Leśnej przygotował mnóstwo atrakcji. – Podczas festynu odbędą się przeróżne warsztaty, m.in garncarskie, wyplatanie z wikliny, wycinanie rzemieni, malowanie na szkle, drewnie, torbach płóciennych. Będą też przeróżne pokazy związane z zawodami leśnymi takie jak np. pszczelarstwo – informuje Joanna Zalejska-Niczyporuk, koordynatorka festynu.

Festyn będzie miał przede wszystkim charakter edukacyjny – Wszystkie zagadnienia podczas festynu będą związane z lasem, przyrodą. I to chcemy propagować. Przekazać dzieciom informacje na temat leśnictwa kiedyś i dzisiaj. Podczas festynu odbędzie się także finał konkursu plastycznego „Mój ulubiony las”. Napłynęło do nas 550 zgłoszeń z 38 placówek szkolnych. Nagrody są ufundowane przez Ośrodek Kultury Leśnej. Laureaci otrzymają sprzęt elektroniczny, np. tablety graficzne albo kamerki turystyczne. Dla pozostałych czekają różne rodzaju upominki i gadżety – dodaje Joanna Zalejska-Niczyporuk.

Festyn jest skierowany głównie do szkół z południowej wielkopolski, ale oczywiście przyjechać mogą też starsi. Co roku w festynie pojawia się blisko 1000 osób.

W ten dzień będzie także możliwość bezpłatnego zwiedzenia tamtejszego Muzeum Leśnictwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick