„Sportografia” Chrisa Niedenthala

0
Opancerzony transporter stojący na tle billboardu reklamującego film „Czas apokalipsy” wiszącego na budynku kina „Moskwa” w Warszawie. To zdjęcie z początków stanu wojennego zna prawie każdy. Jego autorem jest jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich - Chris Niedenthal, który gościł w Ostrowskim Centrum Kultury, by zamknąć swoją wystawę pt. „Sportografia”. Po finisażu fotograf spotkał się z publicznością, by opowiedzieć o specyfice swojej pracy.

Fotografia z 1980 roku autorstwa Chrisa Niedenthala, która trafiła na łamy Neewsweeka to jedno z najbardziej znanych i jedno z ważniejszych zdjęć reportażowych i tak też traktuje je sam autor, ale reportaży z ważnych wydarzeń w Polsce i na świecie ma w swoich zbiorach tysiące.

Wystawę pt. „Sportografia” przez ostatnich kilka tygodni można było oglądać w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury. Na jej finisażu Chris Niedenthal spotkał się z publicznością na Małej Scenie OCK-u, by opowiedzieć o okolicznościach powstania swoich kilku najbardziej znanych zdjęć. Wystawa pt. „Sportografia” za chwilę zniknie z holu OCK-u. Można ja oglądać jeszcze tylko do niedzieli.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick