Spłonął ich dobytek. Burmistrz apeluje o pomoc dla pogorzelców

0
Kilka dni temu w miejscowości Garki w Gminie Odolanów doszło do pożaru budynków gospodarczych. Jedna z rodzin straciła dobytek życia - spłonęła znaczna część bydła oraz trzody chlewnej. Burmistrz Odolanowa wystosował apel do ludzi dobrej woli, by wspomóc pogorzelców w formie finansowej.

Do pożaru doszło w ubiegłą sobotę, a z żywiołem walczyło aż 19 zastępów straży pożarnej. Ogień objął budynki godpodarcze, w których przetrzymywane było bydło oraz trzoda chlewna. Niestety, dużej części zwierząt nie udało się uratować. Spłonął także sprzęt, który był przetrzymywany w budynkach. Rodzina straciła dorobek życia.

CZYTAJ TAKŻE: “Część ognisk udało się wygasić” – jak wygląda sytuacja epidemiczna w Ostrowie?

Apel o pomoc skierował do wszystkich Marian Janicki, burmistrz Gminy i Miasta Odolanów. “Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, miejscowych przedsiębiorców, wszystkich tych, którzy w geście solidarnej pomocy, zechcą wesprzeć pogorzelców w formie finansowej” – brzmi apel burmistrza.

Pomóc może każdy przekazując wpłatę na konto: 30 8409 0001 2002 0100 0228 0048 z dopiskiem “Pomoc dla pogorzelców w Garkach”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick