Spłonął budynek gospodarczy. To było podpalenie? [ZDJĘCIA]

0
Fot. KP PSP Ostrzeszów
Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale budynek gospodarczy spłonął doszczętnie, a straty sięgają 15 tysięcy złotych - to efekt pożaru, do którego doszło w miejscowości Dębicze w powiecie ostrzeszowskim. Wiele wskazuje na to, że ogień został podłożony celowo. Czynności w tej sprawie prowadzi policja.

Strażacy zostali wezwani do pożaru drewnianego budynku gospodarczego w miejscowości Dębicze (gmina Grabów nad Prosną). Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Po dojeździe mundurowych na miejsce ogień obejmował go już niemalże w całości, a kilka metrów obok znajdował się budynek mieszkalny. – Podczas tych działań część stodoły się zawaliła, budynek rozebrano po jego ugaszeniu. Do wykrycia ewentualnych zarzewi ognia wykorzystano kamerę termowizyjną. Szczęśliwie nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń, straty materialne natomiast szacuje się na około 15 tysięcy złotych – poinformował mł. ogn. Tomasz Szmaj z Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.

Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi ostrzeszowska policja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick