Spędź sobotni wieczór na oglądaniu filmu „pod gołym niebem”

0
Trwa kolejna edycja kina letniego na kaliskim rynku. Pierwsza miała miejsce w 2015 roku. W każdą sobotę o godzinie 22.00 kaliszanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości zbierają się przed ratuszem i wspólnie oglądają film. Repertuar wybierany jest przez widzów w internetowym głosowaniu. Akcja trawa do końca wakacji.

W tym roku już po raz piąty zorganizowane zostało Kaliskie Kino Letnie. W każdą sobotę o 22.00 na Głównym Rynku ustawiane są leżaki, na których miejsca zajmuje część oglądających. Pozostali siadają w okolicznych kawiarenkach i ogródkach letnich. Duży ekran rozkładany jest przed ratuszem.

– Repertuar wybierają sami mieszkańcy. W tym roku głosowanie odbyło się za pośrednictwem oficjalnej strony miasta oraz na portalu społecznościowym Facebook „Kalisz. Dopisz swoją historię.” i trwało tydzień. Internauci wskazywali jeden z dwóch zestawów filmów. Zwycięski stanowi repertuar tegorocznej edycji Kaliskiego Kina Letniego – informuje Juliusz Kowalczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta Kalisza.

Chętnych na seans „pod gołym niebem” jak do tej pory nie brakowało. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Co tydzień kaliski rynek jest pełen ludzi.

W te wakacje zobaczymy jeszcze cztery filmy:
10.08 – „Vicky Cristina Barcelona”
17.08 – „Czwarta władza”
24.08 – „La la land”
31.08 – „Bohemian Rhapsody”

Projekcje filmu są całkowicie bezpłatne.

Fot. kalisz.pl

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick