DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Spawarka laserowa zwiększy wydajność Twojej produkcji! Zobacz, jaką precyzję może zapewnić to urządzenie

Chcesz, żeby Twoja produkcja przyspieszyła, ale nie kosztem jakości? Jeśli marzysz o spawach idealnych, bez naddatków materiału, odkształceń czy przebarwień, to spawarka laserowa może być idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy! Zanim dowiesz się, dlaczego warto w nią zainwestować i jak wpłynie na funkcjonowanie biznesu, omówmy, jakie unikalne cechy powinno mieć to urządzenie.

Jaka jest zasada działania spawarki laserowej i co ją wyróżnia?

Spawarka laserowa do metalu wykorzystuje w swojej pracy zjawisko emisji wymuszonej. Urządzenie generuje wiązkę promieniowania o ściśle określonej długości fali, która jest skupiana w jednym, bardzo małym punkcie na obrabianym materiale. Trwa to ułamek sekundy, ale temperatura w tym miejscu osiąga wtedy od tysiąca do dziesięciu tysięcy stopni Celsjusza!

Dzięki temu spawanie laserem pozwala na precyzyjne stopienie krawędzi i wykonanie nienagannej spoiny bez konieczności używania materiału dodatkowego. Spawy wyglądają estetycznie i są bardzo wytrzymałe. Ale to nie jedyne zalety tych maszyn.

Takie spawarki mają zazwyczaj kompaktowe rozmiary i umożliwiają spawanie także trudno dostępnych elementów. Wiązka laserowa z łatwością przenika przez wszystkie popularne gazy osłonowe, co sprawia, że można ją wykorzystywać do spawania zrobotyzowanego. Kolejnym plusem jest brak odprysków i mniejszy naddatek spoiny. Właśnie takie, najwyższej jakości spawarki laserowe oferuje Cloos.

Do jakiego metalu spawarka laserowa będzie najlepszym wyborem?

Z pomocą opisywanego urządzenia można z powodzeniem spawać praktycznie wszystkie metale i ich stopy, w tym:

  • stal węglową i nierdzewną,
  • aluminium,
  • tytan,
  • miedź,
  • mosiądz,
  • nikiel.

Spawarki laserowe są także bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o łączenie metali o bardzo zróżnicowanych grubościach, na przykład cienkiej, 0,2-milimetrowej blachy ze znacznie grubszą, 5-milimetrową.

Spawanie laserowe wspaniale sprawdza się także przy łączeniu ze sobą różnych metali, choćby aluminium ze stalą węglową. Takie połączenie byłoby bardzo trudne do wykonania z użyciem tradycyjnych metod spawalniczych. Nie jest to jednak dla lasera żadna przeszkoda! Technologia ta znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w motoryzacji, lotnictwie, elektronice, medycynie i jubilerstwie.

Te cechy spawarek laserowych są kluczowe. Pamiętaj przy nim, zanim zdecydujesz się na zakup!

Jednym z najważniejszych parametrów, który bezpośrednio przekłada się na cenę urządzenia, a jednocześnie wpływa na możliwości jego wykorzystania, jest moc lasera. Ile kosztuje spawarka laserowa? Warto sprawdzić ceny urządzeń z Cloos.pl. Pracujący tam eksperci z pewnością dobiorą najlepszy model do profilu działalności Twojej firmy.

Wybierając spawarkę laserową, trzeba także zwrócić uwagę na sposób doprowadzenia wiązki do spawanego elementu. Rozróżniamy spawarki z głowicą stacjonarną i skanerem, które idealnie sprawdzają się przy produkcji zautomatyzowanej, a także modele, w których wiązka jest ogniskowana za pomocą światłowodu. W drugim przypadku uzyskujemy znacznie większy zasięg ramienia roboczego.

Cena, parametry, a także dodatkowe wyposażenie to oczywiście podstawowe czynniki, które należy uwzględnić przy zakupie. Równie ważna jest jednak opinia innych użytkowników i doświadczenie producenta. Najlepiej więc postawić na sprawdzone firmy, które przeprowadzą Cię przez cały proces zakupu: od wyboru konkretnego urządzenia, przez jego zakup, aż po konfigurację i szkolenie dla Twoich pracowników!

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz