Spartanie powołani do reprezentacji!

0
Dwóch zawodników Sparty Jarocin (Daniel Jaworski i Piotr Matuszak) oraz trzeci, który jest wychowankiem tego klubu, ale występuje w Arce Gdynia (Maciej Żarczyński) zostało powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się w najbliższy weekend w Spale.

O Sparcie Jarocin robi się coraz głośniej w całej Polsce. Po raz kolejny rugbiści tego ekstraligowego zespołu zostali dostrzeżeni przez sztab reprezentacji Polski. Daniel Jaworski i Piotr Matuszak zostali właśnie powołani na zgrupowanie najlepszych zawodników formacji młyna w Polsce. – Można ich określić mianem nadziei polskiego młyna – mówią przedstawiciele klubu.

To nie jedyni sportowcy pochodzący z Jarocina, którzy otrzymali powołanie. W biało-czerwonych barwach spróbuje zaprezentować się z jak najlepszej strony Maciej Żarczyński. To wychowanek Sparty, który od kilku lat występuje w RC Arka Gdynia.

Zgrupowanie kadry odbędzie się w dniach 5-7 lutego w Centralnym Ośrodku Sportu.

Sparta Jarocin jest beniaminkiem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na półmetku sezonu zajmuje ostatnie (10.) miejsce w tabeli Ekstraligi rugby. W 7 meczach zdobyła tylko punkt bonusowy, przegrywając wszystkie spotkania. Wiosną (podobnie, jak miało to miejsce jesienią) będzie walczyć o utrzymanie

Arka Gdynia z Maciejem Żarczyńskim w składzie plasuje się po pierwszej rundzie na 8. miejscu z 14 punktami i 3 oczkami bonusowymi przy bilansie meczowym: 3 zwycięstwa i 4 porażki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick