Spartanie chcą wygrać z Lechią Gdańsk na własnym stadionie

0
To będzie bardzo ważny mecz dla Sparty Jarocin, która rozegra w niedzielę drugie spotkanie w historii w Ekstralidze. Przeciwnikiem beniaminka będzie utytułowana Lechia Gdańsk - kilkunastokrotny mistrz Polski. Spartanie po dotkliwej porażce w pierwszym meczu chcą się zrewanżować i mówią, że Lechia nie będzie miała w Jarocinie tak łatwo.

Sparta Jarocin w ostatnią niedzielę zadebiutowała w Ekstralidze rugby i boleśnie odczuła różnicę poziomów w porównaniu z I ligą. Dotkliwa porażka 76:7 (36:7) sprawiła, że zespół po euforii związanej z historycznym awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej, szybko musiał się otrząsnąć.

ZOBACZ: Do trzech razy sztuka. Sparta Jarocin na własnym stadionie wywalczyła awans do Ekstraligi rugby! „Marzenie się spełniło”

Tak wysoka przegrana z Master Pharm Rugby Łódź spowodowała, że daleko Spartanom do zadowolenia z inauguracji w Ekstralidze. W klubie nikt się jednak nie poddaje. Nie można nawet mówić o złych nastrojach. Wręcz przeciwnie. Mobilizacja jest ogromna, a zawodnicy Sparty jeszcze tego samego dnia po meczu mówili, że w drugim spotkaniu sezonu rywalom nie pójdzie z nimi tak łatwo.

A drugim rywalem – tym razem na własnym stadionie – będzie Lechia Gdańsk. To  zdobywca 12 tytułów Mistrza Polski oraz jeden z najstarszych klubów w kraju. Różnica doświadczeń między zespołem z Gdańska a Spartą Jarocin jest więc ogromna. Mimo tego Spartanie zapowiadają, że mecz zaplanowany na niedzielę 23 sierpnia będzie trudną przeprawą dla gości. – W naszym składzie aż 20 zawodników debiutowało na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Zszedł z nas już stres i złapaliśmy dużo pewności siebie mając w głowie pierwsze pół godziny spotkania. Na pierwszy mecz u siebie jesteśmy bardzo zmotywowani i bardzo chcemy sprawić niespodziankę. Na szczęście mimo twardego spotkania obyło się bez kontuzji, więc zmotywowani przystępujemy do kolejnego tygodnia ciężkiej pracy na treningach – mówi Bartosz Włodarek, grający trener Sparty cytowany przez klubowe media.

Zawodnicy wiedzą, że mogli ugrać na inaugurację więcej. Takie nadzieje dawało pierwszych 30 minut, kiedy wynik utrzymywał się na poziomie 15:7, a więc nawet zwycięstwo było w zasięgu ręki. Stałe fragmenty gry były jednak domeną zespołu z Łodzi. Recepta na Lechię jest prosta – zagrać twardo w obronie i popełnić jak najmniej błędów w młynie, a zwycięstwo powinno być w zasięgu ręki.

Ekstraliga rugby

Sparta Jarocin – Lechia Gdańsk 23 sierpnia, godz. 15.00

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick