Sparta Jarocin w niedzielę zagra o awans do Ekstraligi!

2
W niedzielę 5 lipca o godz. 15.00 Sparta Jarocin zagra z Rugby Białystok w finałowym meczu o awans do Ekstraligi. Jeśli Spartanie wygrają, odniosą historyczny sukces i będą pierwszą drużyną z Jarocina, która zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tak ważnego meczu w Jarocinie nie było od lat. Jeśli Sparta Jarocin pokona Rugby Białystok, awansuje do Ekstraligi i będzie to największy sukces w historii klubu. Podopieczni Bartosza Włodarka mają szansę zostać pierwszym jarocińskim klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W Jarocinie pełna mobilizacja. Skrzykują się kibice, którzy zapowiadają przyjście na Stadion Miejski z całymi rodzinami. Motywują się także rugbiści, którzy wiedzą, że mogą zrobić historyczny krok i w przyszłym sezonie móc rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce. „Jest w nas dużo chęci do pracy i dzięki temu, że wszyscy są zdrowi mamy rywalizację w drużynie nie tylko o pierwszy skład, ale w ogóle o możliwość miejsca na ławce rezerwowych. To bardzo komfortowa sytuacja, chociaż i tak nikogo nie trzeba dodatkowo motywować do trenowania” – mówi trener Włodarek cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Spartanie są niezwykle silni. Dwa tygodnie temu pokonali u siebie Legię Warszawa 54:0 (12:0), a tydzień temu na wyjeździe Watahę Zielona Góra 54:14 (28:0).

Mecz o awans pomiędzy Spartą Jarocin a Rugby Białystok będzie także starciem dwóch najskuteczniejszych zawodników I ligi: Kacper Włodarka (Sparta Jarocin, 99 pkt.) i Sebastiana Śliwowskiego (Rugby Białystok, 82 pkt.), którzy zapewne będą chcieli postawić kropkę nad i podczas najważniejszego meczu sezonu.

Finałowe spotkanie cieszy się w Jarocinie taką popularnością, że w dniu meczu nie będzie możliwości kupienia biletów. 2 lipca klub wydał w tej sprawie komunikat: „Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem potwierdzamy, że w dniu wydarzenia nie będzie prowadzona sprzedaż w formie tradycyjnej w kasach biletowych. Pozostało ostatnich 20 biletów dostępnych w sprzedaży online. Jesteśmy ograniczeni wytycznymi sanitarnymi, które pozwalają nam tylko na wpuszczanie maksymalnie 1/4 pojemności trybun. Bilety na strefę VIP zostały wyprzedane. Dla osób, które niestety nie zdarzą zakupić biletu przygotowana zostanie transmisja online z meczu Sparta Jarocin – Rugby Białystok. Szczegóły przekażemy wkrótce” – czytamy na fanpage’u Spartan.

Początek spotkania o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim w Jarocinie. Wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

4️⃣4️⃣ godziny do meczu

Właśnie trwa ostatnia jednostka treningowa przed meczem z Rugby Białystok 🔥🔥🏉Zawodnicy młyna, z którymi pracuje trener z RPA, Peet Vorster zgłaszają pełną gotowość 🏉🔝💪🏻

Opublikowany przez Rugby Klub Sparta Jarocin Piątek, 3 lipca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick