Sparta bezkonkurencyjna. Rozgromiła Budowlanych w półfinale

1
Sparta Jarocin pokonała wysoko zespół KS Budowlani Commercecon Łódź 43:8. Jednostronne widowisko było kolejnym krokiem na drodze do powrotu do Ekstraligi rugby. Zwycięstwo w pierwszym półfinałowym meczu oznacza, że do Spartanie przystąpią do rewanżu będąc w bardzo komfortowej sytuacji.

Sobota w Jarocinie stała pod znakiem rywalizacji w rugby. Na boisku przy ul. Maratońskiej Sparta Jarocin podjęła KS Budowlani Commercecon Łódź. Oba zespoły zakwalifikowały się do półfinałów I ligu rugby obok Rugby Białystok i Legii Warszawa.

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, co nie mogło być choćby najmniejszym zaskoczeniem. Przed tym meczem Spartanie odnotowali 10 zwycięstw i zostali okrzyknięci najlepszą drużyną ligi sezonu zasadniczego. Nie ponieśli żadnej porażki. Drugi zespół w tabeli, a więc Rugby Białystok wyprzedzili o 11 punktów.

Nic więc dziwnego, że jako pierwsi wyszli na prowadzenie i z upływem minut powiększali przewagę zarówno punktową, jak i tę na boisku. W pierwszej części meczu pozwolili rywalom na zdobycie tylko trzech punktów i przy różnicy w grze obu zespołów kibice mogli być już praktycznie pewni zwycięstwa. Druga odsłona meczu nie różniła się znacznie od pierwszej. Ponownie przeważali gospodarze, choć gra nie wyglądała już tak płynnie. Spartanie mieli pretensje do sędziego, że przerywa rywalizację, choć nie musiał i odgwizduje te same przewinienia głównie dla gości. Nieporozumienia zepsuły atmosferę.

Ostatecznie zawodnicy z Łodzi zdołali nieco zmniejszyć straty, ale o wyrównanej walce o zwycięstwo nie mogło być mowy. Zespół z Jarocina dominował praktycznie w każdym aspekcie pieczętując ostatecznie zwycięstwo wynikiem 43:8.

Za dwa tygodnie oba zespoły zmierzą się w rewanżowym meczu, który zostanie rozegrany w Łodzi. Goście sobotniego meczu zapowiadają twardą rywalizację. Ma w tym pomóc szerszy skład, bo w tym spotkaniu mogli skorzystać z bardzo wąskiej kadry, co przełożyło się na ostateczny rezultat. Zabrakło też kilku ważnych i doświadczonych zawodników.

Jeśli Spartanie awansują do kolejnej fazy rundy play off i wygrają, będą mogli przystąpić do decydującego o awansie meczu z najsłabszą drużyną Ekstraligi. Prawdopodobnie będzie to Awenta Pogoń Siedlce, Posnania Poznań, Juvenia Kraków lub Arka Gdynia. Ten baraż zaplanowano na weekend 2-3 lipca 2022 roku.

Sparta Jarocin – KS Budowlani Commercecon Łódź 43:8

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick