Spalone baloty były warte 130 tysięcy złotych. Policja zatrzymała pijanego podpalacza

0
Fot. fanpage OSP Kuklinów
Na 130 tysięcy złotych wyceniono straty po pożarze stogu z balotami, do jakiego doszło w niedzielę w Starymgrodzie w powiecie krotoszyńskim. Z ogniem przez 14 godzin walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległo 1000 balotów. Policjanci zatrzymali podpalacza. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Krotoszyn - mężczyzna był kompletnie pijany.

Do pożaru w Starymgrodzie doszło w niedzielę po godzinie 12.00. – Dzielnicowy, będąc na obchodzie w tym rejonie, zauważył palące się baloty. Rozmawiał z właścicielką, która widziała, jak z tamtego miejsca oddalał się jakiś mężczyzna – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Funkcjonariusze już po 15 minutach zatrzymali sprawcę. – Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Krotoszyn. Mężczyzna był upojony alkoholem, nie był nawet w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu – dodaje rzecznik policji. 46-latek przyznał się do winy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty.

Z żywiołem w Starymgrodzie walczyło 11 zastępów straży pożarnej: cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i siedem z Ochotniczej Straży Pożarnej. Akcja strażaków trwała ponad 14 godzin. – Informację o pożarze otrzymaliśmy o godz. 12.47. Dogaszanie zakończyliśmy o 3.02 w nocy. Spaliło się doszczętnie 1000 sztuk balotów jak również obiekt pod którym była słoma. Wstępne straty wynoszą 130 tysięcy – informuje kap. Tomasz Patryas, oficer prasowy Państwowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Przy 46-letnim mieszkańcu gm. Krotoszyn policjanci znaleźli zapałki którymi podpalił stóg.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick