Spalił psy i dręczył inne zwierzęta. Stanie przed sądem

4
źródło: fanpage Schronisko Ostrów
O makabrycznym odkryciu informowaliśmy w połowie kwietnia tego roku. Wyszło na jaw, że mieszkaniec Śliwnik brutalnie zabił, a następnie spalił psy. Dodatkowo resztę swoich zwierząt przetrzymywał w skandalicznych warunkach. Zostały mu już postawione zarzuty, a mężczyzna trafi przed sąd.

O makabrycznym znalezisku poinformowało Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals. W połowie kwietnia otrzymali zgłoszenie od anonimowego informatora, że na terenie jednej z posesji w Śliwnikach (powiat ostrowski), „mieszkaniec zabija psy”. Udali się na miejsce, gdzie dokonali strasznego odkrycia. „Z informacji jakie posiadaliśmy, mogą to być zwłoki zagłodzonego psa oraz ciężarnej suni. Bulwersujący jest także fakt, że mężczyzna pozyskiwał zwierzęta za pośrednictwem internetu. Nie wiemy czy to jedyne szczątki zwierząt. Na terenie posesji znajdowały się także psy, które żyły w skandalicznych warunkach. Udało nam się uzyskać zrzeczenie. Dwa dorosłe psy trafiły do schroniska w Wysocku Wielkim. Szczeniak jest w naszym domu tymczasowym” – można było przeczytać na ich fanpageu.

CZYTAJ: Makabryczne odkrycie. Mieszkaniec Śliwnik palił psy?

Okazuje się, że kilka dni po tej interwencji, stowarzyszenie wraz z policją musiało pojawić się w Śliwnikach jeszcze raz. Okazało się, że mężczyzna, gdy stracił psy, zaczął dręczyć króliki.  – Nie zapewniał im właściwych warunków bytowania. Nie miały dostępu do wody i pożywienia. Dlatego 19 królików zostało mężczyźnie odebranych, wszystkie były w złej kondycji fizycznej – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

32-latek został przesłuchany, przyznał się do winy. Prokurator postawił mu zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Tylko 5 lat za znęcanie ,głodzenie i pewnie tortury jakieś? Żal zwierząt ,czemu od razu tych królików nie zabrano? Przecież było do przewidzenia że że złości będzie się wyzywał na słabszych i bezbronnych akurat na królikach.Ludzie to potwory, jak tak można ? Nie chcesz zwierzaków to nie miej,a jeśli masz a nie chcesz lub nie jesteś w stanie nadal utrzymać mieć to znajdzie się ktoś kto zaopiekuje się .

  2. Czym skorupka za młodu nasiąknie… Niestety rodzice za słabo uczą dzieci szacunku do zwierząt. Potem mamy taką patologię…Kara 5 lat jest niestety też za niska !

  3. Psy rozumiem, to faktycznie bestialskie zachowanie i nic tego gościa nie usprawiedliwia ale te króliki hodował pewnie do tego aby je później zjeść a nie jako pluszaki do zabawy wiec ludzie trochę rozsądku.
    Myślicie ze jak pójdziecie do lidla i kupicie krolika to wcześniej miał lepiej, nie sądzę…

    • facet weź się ogarnij to że zwierzęta będą zjedzone nie znaczy że mają być głodzone i zaniedbywane to też są czujące istoty

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick