DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Spalał w piecu płyty pilśniowe. Nie ominą go konsekwencje

Choć służby kontrolują jakość dymu, który wydobywa się z kominów, odwiedzają domostwa i sprawdzają wyposażenie kotłowni, a w mediach nie ustają kampanie informacyjne to wciąż zdarzają się osoby, które nie dbają o jakość powietrza. Przekonał się o tym mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. „(…) nadal zdarzają się osoby, dla których czyste powietrze nie stanowi wystarczającej wartości pomimo prowadzonych kampanii informacyjnych, kolportowanych materiałów dotyczących zagrożeń związanych z niską emisją i jej negatywnych dla zdrowia skutkach. Przekonał się o tym w ostatnim czasie jeden z mieszkańców ulicy Kościuszki, który swoim piecu spalał pocięte na kawałki płyty pilśniowe” – informują municypalni. 

Przypominamy, że za spalanie niedozwolonych rzeczy grozi kara do 5 tysięcy złotych grzywny. Mandaty nieprzyjęte od straży miejskiej kończą się sprawami w sądzie.

Fot. Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • DS
  Daj spokój

  środa, 15 lutego, 2023

  Co się dziwicie. Cenny opału są horendalne. Nie każdego stać na opał wysokiej jakości bo zwykle ten jest wywożony na wschód. Nie każdy chce pracować żeby zarobić na tonę węgla. Wiem ze to nie wyjaśnienie ale potępianie tego rodzaju wybryków jest smutne. Nie każdego stać na wymianę źródła ogrzewania No może nie chce albo go nie stać. Dla wszystkich którzy zaczną pisać o solidarności społecznej czy lokalnej dajcie poślij. Każdy orze jak może. Dla wszystkich ekosworow. Najpierw wegiel później gaz a na końcu energia elektryczna. Wszyscy jedziemy na jednym wózku. Tylko wprawiono wrażenie ze tak nie jest.

  Odpowiedz
 • A
  Aleksandra

  środa, 15 lutego, 2023

  Ja się pytam dlaczego?. Przecież Sam Prezes powiedział publicznie, że można palić wszystkim oprócz opon.

  Odpowiedz
 • F
  fvfffv

  środa, 15 lutego, 2023

  Niech rząd nakaże obniżyć w składach ceny węgla itp opału, zmniejszyć koszty energii to skończy się zatruwanie środowiska.

  Odpowiedz
 • BA
  Bosy Antek

  środa, 15 lutego, 2023

  Na zdjęciu nie są płyty pilśniowe tylko laminowane. Spilśnienie polega na ciśnieniowo-temperaturowej obróbce włókniny drzewnej. Niczym to się nie różni od produkcji peletu czy brykietu z trocin….

  Odpowiedz
 • S
  Stolarz

  środa, 15 lutego, 2023

  Na fotografii są płyty wiórowe, a nie pilśniowe. W każdym razie jednym i drugim nie powinno się palić w piecu. A tak przy okazji, to czym właściwie zajmuje się w mieście Ostrowie Wielkopolskim Straż Miejska oprócz nalotów na kotłownie, bo jakoś nigdzie ich nie widzę? Niedzielny popołudniowy spacer po centrum to kluczenie pomiędzy psimi kupami, pustymi butelkami po tzw. „małpkach” i gruzem z uszkodzonych elewacji kamienic. Wiem, że jest to przede wszystkim efekt braku kultury wśród części naszego społeczeństwa, ale ktoś powinien wreszcie zrobić z tym porządek.

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  środa, 15 lutego, 2023

  Straż miejska w Ostrowie Wielkopolskim do likwidacji lepiej pieniądze przeznaczyć na policję i straż

  Odpowiedz
 • K
  Krzysztof

  czwartek, 16 lutego, 2023

  Ja tez zacznę bo nie rozpatrzyli wniosku o dodatek weglowy .W moim przypadku nie było możliwości zastosowania przepisów art.2 ust3c-3d.Potrzebna kopia o samodzielności lokalu . Niech mnie nawet zastrzelą bo mi już wszystko jedno

  Odpowiedz
 • R
  Ryś

  piątek, 17 lutego, 2023

  Na ogródkach działkowych przy ul. Komuny Paryskiej ,, PRZYRODA ” cały czas palą czym popadnie , płytami wiórowymi i pilśniowymi również.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz