SOWA otwarta, czyli małe Centrum Nauki Kopernik na stałe w Jarocinie [ZDJĘCIA]

0
Fot. UM Jarocin
W Jarocinie otwarto Małe Centrum Nauki Kopernik. To projekt, który ma zainteresować dzieci oraz starszych do pobudzenia wyobraźni. Inicjatywa jest realizowana w 32 miastach całej Polski.

W Pałacu Radolińskich w Jarocinie powstało miniaturowe Centrum Nauki Kopernik. Dzięki niej można przenieść się w świat nauki bez podróży do Warszawy. Teraz lokalnie będzie można spędzić czas w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Twórcy zapewniają, że atrakcje są skrojone dla dzieci oraz dorosłych.

Jarocińskie CNK zostało rozplanowane w kilku pomieszczeniach na parterze pałacu. Eksponaty opiewają na 1 mln zł, a idea ma zachęcać do poznawania osiągnięć nowoczesnej techniki oraz nauki. To właśnie na bazie odkryć, które można zobaczyć na wystawie, dokonywane są niekiedy przełomowe osiągnięcia. Ma to być uzupełnieniem szkolnej wiedzy i sposób na eksperymentowanie.

Projekt SOWA, a więc wspomniana Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności objęły 32 miasta w całej Polsce. Wśród nich znalazł się właśnie Jarocin jako jedyne miasto w naszym regionie. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana przy instytucjach kultury (m.in. biblioteki i muzea).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick