DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

SOR w Ostrowie jest teraz pięciokrotnie większy! Otwarto rozbudowany oddział [WIDEO]

Szpitalny Oddział Ratunkowy został rozbudowany. Teraz zajmuje powierzchnię pięciokrotnie większą, niż przed remontem. Ma to poprawić komfort pracy personelu, ale przede wszystkim usprawnić przyjmowanie pacjentów i opiekę nad nimi.

Choć SOR to serce każdego szpitala i często newralgiczny oddział, w ostatnich latach brakowało funduszy, aby zająć się jego rozbudową. Wreszcie się to udało i od stycznia 2025 pacjenci z powiatu ostrowskiego będą przyjmowani na powiększonym oddziale wyposażonym w nowoczesny sprzęt.

Inwestycja ma skrócić czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza i udzielenie pomocy. Dotychczas była to bolączka ostrowskiego szpitala. Teraz sytuacja ma się poprawić. Pacjenci nie będą musieli też czekać w kolejce na dworze, jak miało to miejsce wcześniej.

W 2024 roku ostrowski SOR obsłużył ponad 40 tysięcy pacjentów.

Rozbudowa kosztowała blisko 4 mln zł. Część tej kwoty pochodziło z budżetu Państwa.

Zobacz materiał wideo z otwarcia rozbudowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

6 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (6)
  • M
    Michal

    piątek, 31 stycznia, 2025

    widze że poseł Urbaniak gościł w szpitalu więc wszyscy bez czapek

    Odpowiedz
  • M
    Mariano

    piątek, 31 stycznia, 2025

    Jarek Urbaniak nie kazał salutować?

    Odpowiedz
    • M
      Mieszkaniec

      sobota, 1 lutego, 2025

      Do przecięcia wstęgi to same żłoby się rozpychają ten w środku to najwięcej a najmniej może zrobił

      Odpowiedz
  • UZP
    UOM z PISU

    piątek, 31 stycznia, 2025

    Szkoda, że nasze media o takich absurdach jak salutowanie do Jarka nie piszą. Czego się boicie drodzy dziennikarze? Dlaczego tego nie pokazujecie?

    Odpowiedz
  • S
    Set

    sobota, 1 lutego, 2025

    A może wstęga powinna być wokół szpitala ? Jeszcze by z się miejsce dla kilkunastu wazniakow z nożyczkami znalazlo

    Odpowiedz
    • J
      Jaro

      niedziela, 2 lutego, 2025

      To że SOR jest pięciokrotnie większy to nie znaczy że jest pięciokrotnie więcej lekarzy. Po południu i w nocy na dyżurze pewnie aby chirurg i na ginekologii jak kiedyś pojechałem z córką wieczorem to tragedia nawet nie miał ktonish zrobić…dopiero rano

      Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz