Sobotni raport zakażeń – najwięcej ponownie w powiecie ostrowskim

9
Fot. Martin Sanchez / Unsplash
Według sobotniego raportu Ministerstwa Zdrowia w Polsce potwierdzono ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażenia. Zmarły 483 osoby. Wielkopolska ponownie znalazła się na drugim miejscu, tuż po województwie mazowieckim. W regionie najwięcej zakażeń odnotowano w powiecie ostrowskim (34), następnie w krotoszyńskim (19), pleszewskim (13), kępiński (12), jarocińskim (11), kaliskim (8) i ostrzeszowskim (2). W Kaliszu stwierdzono 13 chorych osób. Niestety, poinformowano o kolejnych zgonach: ostrowski (3), jarociński (2), krotoszyński (1), Kalisz (1).
powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 11 2
kaliski 8 0
kępiński 12 0
krotoszyński 19 1
ostrowski 34 3
ostrzeszowski 2 0
pleszewski 13 0
Kalisz 13 1
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. Już się obrzydly te statystyki, maseczki , dystans. Nawet święta nie cieszą. Nie wierzę że po szczepionce się coś zmieni. W wakacje 4 fala. I tak w nieskończoność.

 2. Zgadza się. Tylko koniec może będzie wtedy, kiedy „guru” Bill Gates powie dość, bo Pfizer już swoje zarobił. Dożyliśmy czasów w których społeczeństwo cierpi i cieszy się że będzie szczepionka, a zarazem się jej obawia. Siła mediów i propagandy, jak mawiał Goebels – „kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą”.

 3. WZROST BO „BIEGAJĄ” PO SKLEPACH JAK SZALENI… JAK ZWYKLE KUPUJĄ NA WYROST NO I DUŻO WSIOWYCH WYBRAŁO SIĘ DO OSTROWSKIEJ METROPOLII I OKUPUJĄ GALERIE HE HE HE

 4. Jak długo będziemy czekać aż panujący nam starosta Paweł Rajski wyjaśni nam dlatego powiat ostrowski cały czas przewodzi w liczbie przypadków zakażonych koronawirusem i liczbie zgonów. Kiedy było dużo mniej zakażeń konferencje były co parę dni.

  • Ja Ci wyjaśnię: może najwyższy czas wziąć sobie do serca zalecenia!
   Zacząć porządnie myć ręce, nosić maseczki na ustach i nosie (nie pod brodą – czy prezerwatywę zakładasz na jaja?),
   zachować dystans!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick