Śniadanie Wielkanocne już za nimi [ZDJĘCIA]

0
Fot. OHP Pleszew
W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie już zjedzono Śniadanie Wielkanocne. Przy suto zastawionym stole zasiadło niemal 150 osób. Oprócz podopiecznych placówki oraz opiekunów, byli to także zaproszeni goście w tym Adam Pękarski, Wielkopolski Wojewódzki Komendant OHP.

Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, tak i przed Wielkanocą podopieczni, wychowawcy oraz zaproszeni goście zgromadzili się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, aby wspólnie świętować. Przybyli złożyli sobie życzenia i podzielili się jajkiem. Najpierw jednak młodzież wprowadziła wszystkich w misterium paschalne Jezusa Chrystusa.

CZYTAJ: 

– Święta Zmartwychwstania Pańskiego to jedne z najważniejszych świąt w kościele katolickim. W tym czasie wspominamy nie tylko męczeńską śmierć na krzyżu Jezusa Chrystusa, ale i jego zmartwychwstanie. To święta pełne nadziei, dające wiarę w życie wieczne. To też bardzo istotna symbolika odnosząca się do naszego życia codziennego, co często podkreślał Ojciec Święty Jan Paweł II – powiedział do zgromadzonych Krystian Piasecki, dyrektor pleszewskiego centrum. – Nasza młodzież dzięki takim spotkaniom oprócz wymiaru duchowego, ma też okazję spędzić czas w miłej i rodzinnej atmosferze. A to jest również bardzo ważne – dodał.

Wśród potraw podanych gościom nie zabrakło wielkanocnego żuru z jajkiem, białej kiełbasy, szynki oraz sałatki. Pojawiły się też świąteczne wypieki, jak baby, sernik i szarlotki. Wszystko przygotowali pracownicy Ośrodka Szkoleniowego „Kasyno” z pomocą uczniów, którzy w pleszewskim centrum uczą się zawodu kucharza.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick