Smog znów atakuje. W nocy normy przekroczone o 1500 proc. Rankiem o 700 proc.

10
Screen z mapy airly
Od niedzielnego wieczoru Czytelnicy portalu wlkp24.info alarmują, że normy stężenia pyłów PM10 oraz PM2,5 są są wielokrotnie przekroczone, bijąc dotychczasowe niechlubne rekordy. Przed północą wskaźniki pokazywały alarmujący poziom 1500 proc.

„I kolejny rekord” napisał Czytelnik naszego portalu, wysyłając screen obrazujący przekroczenie normy stężenia pyłów PM2,5 (tych bardziej groźnych dla zdrowia) na poziomie 1191 proc. Kolejni Internauci w komentarzach na Facebooku potwierdzają, że z ich obserwacji wynika, że to rekordowe zanieczyszczenie. Przed północą kolejny Czytelnik przysłał screena. Przekroczenie normy stężenia pyłów o 1535 proc.

Poranne odczyty także nie napawają optymizmem. Czujniki pokazują, że normy są przekroczone nawet o 700 proc. Mimo słonecznego poranka i niemal bezchmurnego nieba, smog nad Ostrowem jest bardzo duży. Podobnie sytuacja wygląda w regionie. W Kaliszu normy są przekroczone o ponad 300 proc., a w Krotoszynie o ponad 500. Podobnie w Kępnie, Sulmierzycach i Kobylinie. Nieco mniejsze stężenie wskazują czujniki w Mikstacie – ok. 170 proc.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. A straż miejska nie robi nic. Ile przeprowadziła kontroli choćby w miesiącu styczniu ?? Ile wystawiła pouczeń mandatów??

  • Nie zgodzę się 🙂 u mnie byli „z zaskoczenia” posprawdzali, pooglądali, fotki nawet porobili i poszli szukać dalej. Aż nie wierzę że to piszę : Brawo SM!

  • Nie wystawili bo nie mieli komu, wkoncu ludzie śmieci segreguja. A że smog jest z węgla czy miału to co mnie to obchodzi że państwo zezwala na handel słabej jakości opalem

  • Wydaje mi się że to jakieś niedokładne czujniki, wg mojego oka normy przekroczone o jakieś milionpięćsetstodziewięćset 🙂 a ludzkość dalej żyje….

 2. Czy są jakieś efekty kontroli straży miejskiej? Odolanowska Długa dramat jarają czym popadnie drona SM nikt nie, widział

 3. To co robią na odolanowskiej to jest dramat.Przekonałem się idąc rano przed siódmą do pracy. Pytam się gdzie są służby miejskie? Nie mam w zwyczaju kapować, ale jak widzę takie ścierwo z komina a nie widzę drogi to zostanę bez wyjścia i zadzwonię.

  • Do Kenny. Mają drona to niech sprawdzają. Mają czujniki zamontowane. Widzą gdzie jest najgorzej. Ale co z tego jak sprawdzają w południe dronem jak co drugi może dziesiąty dom pali w piecu. Taka akcja powinna być przeprowadzana wieczorem jak każdy rozpala.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick