Smog nad regionem. Normy przekroczone o kilkaset procent

10
screen z mapy Airly
Normy przekroczone w ciągu dnia o 200, a o poranku niemal o 400 procent. To wyniki odczytów stężenia pyłów PM10 oraz PM2,5 dla Ostrowa Wielkopolskiego. Sytuacja w ostatnich dniach pogarsza się. Zanieczyszczenie powietrza wzrasta. Zobacz raport smogowy w Telewizji Proart tuż po Wydarzeniach.

Zima nie sprzyja oddychaniu pełną piersią. W okresie grzewczym znowu powrócił temat zanieczyszczenia powietrza. Proces spalania w przydomowych piecach ma to do siebie, że wpływa na tzw. niską emisję. To oznacza, że dym utrzymuje się na niezbyt wysokim pułapie, co oddziałuje na nasze organizmy.

W czwartkowy poranek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego normy ponownie były przekroczone. Miejscami nawet o ok. 400 procent W ciągu dnia sytuacja nieco się poprawiła, ale daleka jest od idealnej. Dane z czujników w systemie Airly wskazują na ponaddwukrotne przekroczenie dopuszczalnych norm.

W Jarocinie wskazania pokazują przekroczenie przyjętych stanów od 150 do ponad 300 procent Podobnie sytuacja wygląda w Pleszewie i Krotoszynie. Sytuacja może się pogorszyć wieczorem.

Oglądaj raport smogowy w Telewizji Proart codziennie po Wydarzeniach i śledź odczyty na bieżąco na wlkp24.info [TUTAJ]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  • Dokładnie tak jak piszesz.Telefon i niech sprawdzają czym ludziska trują. Przecież to nasze i naszych dzieci życie.

 1. Przypominam, że wóc narodu nakazał palenie czymkolwiek, (poza oponami oczywiście) a kto krytykuje, lub podważa jego decyzje nie jest polakiem tylko niemcem i ruskiem i stoi tam gdzie stało zomo.

 2. A miasto jak działa żeby zapobiegać smogowi ? Coś poza plakatami kiedyś zrobiło ? Jakie są realne działania poprawiające stan powietrza w mieście? Smrodzący węglem Ozc jest przykładem na „chcemy oddychać w Ostrowie”? Czy jak brzmiało hasło tych plakacików. A gdzie jest znany pan, który swego czasu chyba w ramach Ostrowskiego alarmu smogowego działał i krytykował ?

  • Nie wiem czy miasto może coś poradzić w sytuacji do której doprowadził obecny rząd.
   Niestety.
   Działalność społeczników i to co dotychczas wywalczyli poszło z dymem. Niestety.
   Teraz ja mam do Pani pytanie. Co Pani zamierza oprócz pisania komentarzy i próby wysługiwania się innymi zrobić w tym temacie ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick