Śmiertelne potrącenie w Ostrzeszowie. Kierowca audi usłyszał zarzuty

18
Fot. Anna Ławicka
21-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który w nocy z soboty na niedzielę, kierując samochodem marki Audi potrącił śmiertelnie przechodzącego przez drogę krajową nr "11" w Ostrzeszowie mężczyznę, usłyszał zarzut znacznego przekroczenia prędkości. 21-latkowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Do śmiertelnego potrącenia mężczyzny doszło w nocy z soboty na niedzielę, na krajowej „11” w Ostrzeszowie (w pobliżu stacji paliw). Usłyszeliśmy nagle straszny huk. Chwilę później zobaczyliśmy ludzką nogę. To było coś strasznego” – opowiadali świadkowie zdarzenia, którzy wracali akurat z oddalonych o kilkaset metrów ogródków działkowych.

Jak wówczas wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi a4 (21-letni mieszkaniec Ostrzeszowa) jadąc z nadmierną prędkością uderzył w przechodzącego przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, człowieka. – Mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jadąc audi od strony Kępna w kierunku Ostrzeszowa, doprowadził do istotnego przekroczenia prędkości i potrącił 55-letniego mieszkańca Kępna, który przechodził z prawej na lewą stronę jezdni. O prędkości, z jaką poruszał się kierowca samochodu osobowego, świadczą chociażby liczne obrażenia, których doznał pokrzywdzony – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

21-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Prokuratura przesłuchała w tej sprawie świadków, ma zamiar również zrekonstruować przebieg wypadku. Mężczyzna otrzymał dozór policji, a także zakaz opuszczania kraju. Musiał też wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 4000 złotych. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Wciąż nie są znane wyniki badań na obecność środków odurzających w jego organizmie.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. Tyle czasu minęło i nie ma wyników badań na obecność środków odurzających w organizmie pirata? Coś mi tu śmierdzi.

 2. Tak się kończy prZechodzenie przez drogę w miejscu do tego nie przeznaczonym.
  Pozatym należałoby napisać ze pan który przechodził był pod wpływem alkoholu.
  A tam jest ograniczenie do 70 wiec jadąc 70 mógł nie zdążyć wyhamować tymbardziej ze po ciemku nie widać ludzi ciemno ubranych na jezdni.

  • Jadąc 70 nie urwiesz człowiekowi ręki i nogi i nie uszkodzisz tak mocno samochodu… poza tym przyznał się do tego, że znacznie przekroczył prędkość co czyni Twój komentarz głupim i zupełnie niepotrzebnym…

 3. Pan w audi nie jechał 70 km/h tylko jeszcze raz tyle lub jeszcze szybciej gdyby jechał przepisowo zauważył by go i w jakiś sposób spróbował wyminąć bądź potrącił ale nie z takim skutkiem proste.

  • Przechodzenie przez jednię w miejscu niedozwolonym to pierwsze.
   Drugie to pod wpływem alkoholu.
   Trzecie „jeszcze raz tyle” jest nielogiczne i to nadal 70 km/h bo 1×70 to 70
   Czwarte chyba nie masz pojęcia jak zachowuje się ciało gdy jedna cześć jest przyciśnięta a druga wleczona.

   Prokurator najprawdopodobniej nie ma możliwości nawet udowodnić prędkości z jaką się ten człowiek poruszał samochodem. Jeśli hamowanie rozpoczął po uderzeniu to żaden z pomiarów nie będzie obiektywy. Śmiem twierdzić że tak było bo nikt nie spodziewa się pijanego pieszego na masce w takim miejscu.

  • do Anonim: nauka czytania ze zrozumieniem:
   „Mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jadąc audi od strony Kępna w kierunku Ostrzeszowa, doprowadził do istotnego przekroczenia prędkości i potrącił 55-letniego mieszkańca Kępna”
   i dalej: „21-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.”
   Teraz pytanie: kierowca przekroczył dozwoloną prędkość czy nie?

  • Niestety jadąc 70km na godzinę też by wiele nie dało jeżeli zobaczył dopiero człowieka w odległości 5-10m

 4. jeszcze trochę to będą karać jak pod pociąg wskoczy samobójca to kierowca pociągu pójdzie siedzieć dla zasady mamy chory system

 5. Nie znam tej sprawy, nie było mnie tam, ale uważam, że Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie prawidłowo postawiła zarzuty kierującemu samochodem marki AUDI. Z jaką dokładnie prędkością poruszał się w miejscu potrącenia kierowca AUDI ustali, zrekonstruuje i wyliczy co do kilometra biegły sądowy z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych, który na pewno zostanie powołany do sprawy. Biegły pracuje na materiałach procesowych zgromadzonych w trakcie postępowania przygotowawczego, także Prokurator-referent postępowania wyda zarządzenie o powołaniu biegłego po dokładnym zgromadzeniu materiału procesowego (akt sledztwa). Wstępne czynności procesowe wykonane przez Policję i Prokuratora na miejscu potrącenia pozwoliły przypuszczać, że poruszał się z nadmierna prędkością, do czego sam kierujący się przyznał w materiały rzeczowym, w swoich zeznaniach. Warto nadmienić, że zarzuty dla tego kierującego niech będą przestrogą dla innych kierowców, którzy również jeżdzą z nadmierną prędkością. Jeżeli dojdzie do wypadku, nawet z nie waszej winy, to jeżeli w sledztwie zostanie powołany biegły sądowy z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych, który bardzo dokładnie wyliczy prędkości pojazdów i okażę się, że przekroczyliście prędkość, którą w danym miejscu była dopuszczalna-jest wasza współwina w wypadku. Zarzuty karne jak w przypadku tego kierowcy z AUDI.

  • Za przekroczenie prędkości jest mandat LUB UTRATA UPRAWNIEŃ …. a że pijany mu wlazł na jezdnie to ma za to odpowiadać? PYTAM Z JAKIEJ KUR..A RACJI ?

  • Smutne, że dopiero myśli się o konsekwencjach kiedy coś się wydarzy. Co z tego że pijany, równie dobrze mógł być trzeźwy, niepełnosprawny, chory itp. Prędkość zabija i jest to współwina. Po to są ograniczenia prędkości i trzeba się liczyć z konsekwencjami ich przekraczania, zwłaszcza umyślnie i to tak znacznie.

 6. Do ….jadac 70 a dajmy na to 100 to taki kierowca ile ma czasu na reakcje?znikoma.jestem ciekaw czy ty akurat bys tego uniknal.a cialo czlowieka potrafi byc rozerwane przy 30 kmh dla twojej swiadomosci

 7. Komu z was nie zdarzylo się jechać przy ograniczeniu prędkości 70 jechac więcej ? Widać po drodze co 2 jedzie o wiele szybciej i wyprzedzają na 3 koleś przechodził sobie przez ulicę jak by był na spacerku jeżeli przechodzisz nie przez pasy trzeba uważać szkoda młodego chłopaka bo będzie miał teraz lipę .. człowieka który zginol to wiadomo że to tragedia ale piesi nie uważają nic a później jest placz

 8. Zarzuty da kierowcy. Zal pijak przechodzi gdzie nie powinien. To ze jechal z wieksza predkoscia to zaraz kierowca winien. Kurwa chore. Panstwo. Najlepiej skazac tego co żyje. Zygac sie chce polskimi sadami

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick