Śmiertelne potrącenie na trasie Krotoszyn-Sulmierzyce

1
Do śmiertelnego potrącenia doszło w weekend, w godzinach wieczornych na trasie Krotoszyn-Sulmierzyce. Śmierć poniosła 38-letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie miała ona na sobie żadnych elementów odblaskowych i dla kierowcy była praktycznie niewidoczna.

38-latka została potrącona na drodze wojewódzkiej nr 444 przez samochód dostawczy, którym kierował 42-letni mieszkaniec Olszyna. – Z zeznań kierowcy wynika, że kobieta szła po niewłaściwej stronie ulicy, nie posiadała też żadnych elementów odblaskowych. Została uderzona lusterkiem. Kierowca pojazdu był trzeźwy – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Potrącona wpadła do rowu, a po przyjeździe karetki pogotowia, została zabrana do szpitala. Niestety następnego dnia zmarła. Policja prowadzi czynności w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Samochód dostawczy biorący udział w zdarzeniu, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Piesi, którzy idą poboczem drogi po zmroku, mają w obowiązku posiadać elementy odblaskowe. Bez nich, są dla kierowców praktycznie niewidoczni. W wielu przypadkach, zauważani są tuż przed maską samochodu, a wtedy jest już za późno. Jakikolwiek element odblaskowy pozwala kierowcy na zauważenie człowieka już z odległości kilometra!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick