Śmierć w ostrowskim areszcie. Sprawę bada prokuratura

1
Nie żyje 52-letni mężczyzna osadzony w areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. O jego złym stanie zdrowia natychmiast zostały poinformowane służby więzienne i ratunkowe. Mimo akcji reanimacyjnej osadzony zmarł. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-latek pochodzący z Kalisza źle się poczuł. Współosadzony powiadomił Oddziałowego Funkcjonariusza Służby Więziennej, który podjął akcję reanimacyjną. Później kontynuował ją Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna mimo to zmarł. Prokurator przeprowadził oględziny, ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak powiedziała portalowi Sylwia Raszewska, kierownik Oddziału Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, mężczyzna miał problemy zdrowotne. – Od początku swojego pobytu w naszej jednostce umieszczony był w Izbie Chorych. Wspólnie z nim przebywali tam jeszcze trzej inni osadzeni, którzy także mieli problemy zdrowotne, wymagające zwiększonego nadzoru medycznego. Żaden z tych osadzonych nie zgłaszał uwag dotyczących wspólnego przebywania w celi mieszkalnej. Funkcjonariusze pracujący w bezpośrednim kontakcie z osadzonym również nie zaobserwowali oznak jakichkolwiek nieporozumień między nimi – mówi Raszewska.

Sekcja zwłok ma wykluczyć udział osób trzecich. Na opinię biegłych trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick