DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Śmierć pacjenta w Kaliszu, druga osoba zakażona z powiatu ostrowskiego

Ministerstwo Zdrowia podało poranne dane dotyczące potwierdzonych przypadków koronawirusa u pacjentów w całym kraju. Są 34 nowe zakażone osoby. Wśród nich trzech pacjentów z Wielkopolski. Są to:

– kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Powróciła z zagranicy.
– kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym przebywa w domu (izolacja). Zakażenie bez określonego kontaktu,
– mężczyzna w starszym wieku (75 lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19.

W związku ze śmiercią pacjenta w Kaliszu, Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję, że Szpital Wojewódzki w Kaliszu zostaje czasowo zamknięty. – Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19 – wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

To nie jedyna śmierć, o której poinformował resort zdrowia. W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Miał choroby współistniejące.

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • A
  Anonim

  czwartek, 26 marca, 2020

  „dziękujemy” (nie)rządowi za „POWRÓT DO DOMU” i ściągnięcie tysięcy zakażonych ludzi – mieszkają za granicą wiele lat i nagle zapałali miłością do Ojczyzny???

  Odpowiedz
 • DA
  do anonim

  czwartek, 26 marca, 2020

  prawda!

  Odpowiedz
 • Y
  Yo

  czwartek, 26 marca, 2020

  Powiem więcej … Do wczoraj ludzie pracujący za granicą nie byli objęci kwarantanna 14 dniowa. Kwarantannie podlegały tylko osoby u których były objawy. Teraz dopiero to wprowadzili bo się zorientowali że święta idą i ludzie będą wracać do Polski. Brawo panie Morawiecki , panie Duda i Kaczyński !!!

  Odpowiedz
 • C
  Czytelnik

  czwartek, 26 marca, 2020

  Wszyscy co umierają mają choroby współistniejące ciekawe?

  Odpowiedz
 • I
  IIII

  czwartek, 26 marca, 2020

  i leży sobie „księżniczka” za nasze pieniądze w szpitalu,
  pracowała za granicą, ale na leczenie do Polski,
  wystawić takiej rachunek…przez takich zaś
  będziemy umierać w namiotach…

  Odpowiedz
 • JB
  jarek barbarzyńca

  piątek, 27 marca, 2020

  testy, testy, testy !!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz