Śmierć pacjenta w Kaliszu, druga osoba zakażona z powiatu ostrowskiego

8
Fot. pixabay.com
Nie żyje 75-letni pacjent Oddziału Chirurgicznego w Kaliszu, u którego wykryto koronawirusa, ale nie on był bezpośrednią przyczyną śmierci. Chorobę COVID-19 wykryto także u kobiety w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży na Oddziale Zakaźnym w Kaliszu. Wróciła z zagranicy.

Ministerstwo Zdrowia podało poranne dane dotyczące potwierdzonych przypadków koronawirusa u pacjentów w całym kraju. Są 34 nowe zakażone osoby. Wśród nich trzech pacjentów z Wielkopolski. Są to:

– kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Powróciła z zagranicy.
– kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym przebywa w domu (izolacja). Zakażenie bez określonego kontaktu,
– mężczyzna w starszym wieku (75 lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19.

W związku ze śmiercią pacjenta w Kaliszu, Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję, że Szpital Wojewódzki w Kaliszu zostaje czasowo zamknięty. – Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19 – wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

To nie jedyna śmierć, o której poinformował resort zdrowia. W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Miał choroby współistniejące.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 49
  8

  „dziękujemy” (nie)rządowi za „POWRÓT DO DOMU” i ściągnięcie tysięcy zakażonych ludzi – mieszkają za granicą wiele lat i nagle zapałali miłością do Ojczyzny???

  • 4
   3

   Nie widać też działania Unii Europejskiej .Stworzyli strefę Schengen i otwarli granice to i jednym cięciem mogli je zamknąć,i skupić się na pomocy materialnej tym którzy utknęli w jakimkolwiek miejscu a tak migracja,panika i nieodpowiedzialność ludzi spowodowała rozwleczenie tej zarazy po całej Europie.Będzie ciężko. Z drugiej strony gdyby jak określasz /nie/rząd nie wpuścił Polaków do kraju to już byśmy wiecowali że w Polsce łamie się demokracje a i znależli by się tacy którzy polecieli by naskarżyć do Brukseli jak to w Polsce łamie się prawa człowieka.Oj tym to by się Unia na pewno zajęła.

 2. 10
  6

  Powiem więcej … Do wczoraj ludzie pracujący za granicą nie byli objęci kwarantanna 14 dniowa. Kwarantannie podlegały tylko osoby u których były objawy. Teraz dopiero to wprowadzili bo się zorientowali że święta idą i ludzie będą wracać do Polski. Brawo panie Morawiecki , panie Duda i Kaczyński !!!

  • Wiedza w temacie niezbędna aby pisać . 14 dniowa kwarantanna obowiązuje wszystkich powracających spoza Polski natychmiast z zakazem wychodzenia więc piszesz kłamstwa siejąc tym samym fałsz . Panie YO zalecenia rządu należy przestrzegać a wówczas nie będzie potrzeby leczyć tylu .

 3. 5
  2

  i leży sobie „księżniczka” za nasze pieniądze w szpitalu,
  pracowała za granicą, ale na leczenie do Polski,
  wystawić takiej rachunek…przez takich zaś
  będziemy umierać w namiotach…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick