“Śmierć nie ma związku ze szczepionką” – pensjonariusz DPS-u zmarł, ale dyrekcja uspokaja

8
Nie żyje 71-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach w powiecie ostrzeszowskim. Placówka potwierdza, że przyjął on szczepionkę przeciwko COVID-19, ale uspokaja też, że jego zgon nie miał ze szczepionką nic wspólnego. Potwierdzili to także lekarze.

Media lokalne obiegła informacja o śmierci jednego z pensjonariuszy podostrzeszowskiego DPS-u. Mężczyzna przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Zarówno kierowniczka placówki, jak i władze powiatu uspokajają, że zgon 71-latka nie miał żadnego związku ze szczepionką. – Lekarz zakwalifikował pacjenta do szczepienia. Faktem jest, że był on bardzo schorowany. Po szczepieniu czuł się dobrze. Niestety, zmarł. Lekarz, który stwierdzał zgon, poinformował, że w tym przypadku nie było żadnych reakcji poszczepiennych. To nieszczęśliwy zbieg okoliczności dlatego pragnę wszystkich uspokoić – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info Katarzyna Kulok, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach.

O śmierci pensjonariusza zostały powiadomione odpowiednie instytucje. Jak wyjaśnia – wszystko zgodnie z procedurami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  • 6
   12

   Nie przyjdzie wam do głowy, że po prostu nadszedł jego czas. Każdy umiera po jakimś “po”, czyli po jakimś wydarzeniu, czynności. Tu akurat po szczepieniu. Taki traf.

 1. 14
  3

  Pamietam jak wiosna pisali o jakiej kobiecie z Hiszpanii czy tez Włoch ze przeżyła dwie wojny światowe przeżyła hiszpankę a zabił Ją koronawirus w wieku 104 lat bo gdyby nie koronawirus to jeszcze by z 20lat pożyła. Powinni na tych czerwonych paskach obok danych o zarażony, zmarłych i zaszczepionych podawać ile osób zmarło po zaszczepieniu sie i dodawać jak przy koronawirusie ze miał choroby współistniejące.

 2. Np. cukrzycy i inni chorzy umierali bez pomocy a definicja zgonu była covid. Też zbieg okoliczności. Teraz i tak takie przypadki nie są nagłaśniane tak jak zgony niby na covid.

 3. Ciekawe, jak człowiek schodzi z tego świata z chorobami współistniejącymi i covidem to zabił go covid, ale jak się ma choroby współistniejące i umrze się po szczepionce to na pewno nie była to szczepionka. Odnoszę się do ogółu nie tylko do tego przypadku.

 4. 5
  2

  Śmiertelność na koronkę w Polsce: 0-15 lat – 0 %, 15-20 lat – 0,01 %, 20-30 lat – 0 %, 30-35 lat – 0,01 %, 35-40 lat – 0,02 %, 40-50 lat – 0,03 %, 50-55 lat – 0,07 %, 55-60 lat – 1,3 %, 60-65 lat – 2,7 %, 65-70 % – 6,3 %, 70-75 lat – 9,2 %, 75-80 – 13,2 %, 80-85 lat – 16,9 %, ponad 85 lat – 23,2 %. Średnio w Polsce to 2,2 %. Kto od 0 do 60 roku życia przy tak niskiej śmiertelności (wydaje mi się, że i tak zawyżonej bo nawet wirusolodzy mówili, że zakażeń było 8-10 razy więcej niż w statystykach – Polska bardzo mało testowała) weźmie udział w eksperymencie medycznym pt. szczepienie? Ludzie! Obudźcie się!

  • 1
   2

   @Wojciech,
   statystyki ładnie wyglądają w tabelkach! Teoretycznie każdy z nas mógł (może), być liczbą w nich.
   Inaczej wtedy byś na to patrzył (teoretycznie, boś martwy), obudź tych, którzy zmarli i im to powiedz!

   PS: jesteś zapewne jeszcze młodym człowiekiem, ale pamiętaj choroba i śmierć czeka na każdego z nas

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick