Śmierć na torach, pościg za motocyklistą i wypadek. Gorący weekend dla służb

1
Fot. Pixabay
Nie żyje 25-letni mężczyzna potrącony przez pociąg towarowy relacji Poznań - Ostrów Wielkopolski. Do tragedii doszło w Jarocinie na wysokości ul. Jachowskiego. Na miejsce zostały wezwane policja, pogotowie oraz straż pożarna. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego udali się w pościg za uciekającym motocyklistą, a kaliscy mundurowi wraz z innymi służbami zostali wezwani do wypadku.

Do tragedii w Jarocinie doszło w sobotę nad ranem. 25-letni mężczyzna został potrącony przez pociąg towarowy jadący z Poznania do Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna został uderzony przez skład w okolicach ulic Jachowskiego i Matejki. Mimo pomocy służb, nie udało się go uratować. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Mundurowi z Ostrowa Wielkopolskiego także mieli sporo pracy. Policjanci z drogówki w godzinach popołudniowych w sobotę ruszyli za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli na ul. Wrocławskiej w Ostrowie i uciekał przez Janków Przygodzki w stronę Tarchał Wielkich. W okolicach Topoli Wielkiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, po czym wpadł w ręce policji. 35-latek, mieszkający na terenie powiatu ostrowskiego, nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 470 w Morawinie na trasie Kalisz – Turek. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: ford oraz opel. Kierowca forda – jak wyjaśnia oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – „z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem”. Kierowcy przeszli badania w kaliskim szpitalu, a sprawa będzie miała finał w sądzie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick