Służby apelują o ostrożność. Ostrzegają przed cmentarnymi złodziejami!

0
Tereny nekropolii oraz parkingi z nimi sąsiadujące zapełniają się samochodami, a tłumy odwiedzają cmentarze, by uporządkować i przystroić groby przed zbliżającymi się świętami 1 oraz 2 listopada. To okazja dla złodziei, którzy kradną nie tylko stroiki, czy znicze, ale także wykorzystują chwilę nieuwagi i zabierają cudze mienie. Przy cmentarzach swoje patrole będą pełniły służby, które apelują o ostrożność i rozwagę.

Złodzieje nazywani przez niektórych „hienami cmentarnymi” traktują pierwsze dni listopada jako swoje żniwa. Okradają groby ze stroików lub zniczy, ale kradną także torebki, saszetki, czy telefony, które na moment pozostawiliśmy np. na ławce. – Ci, którzy okradają groby, grasują głównie wieczorem lub w nocy – mówi Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak mówi komendant Szyszka zdarzają się przypadki, że z grobów znikają znicze oraz kwiaty, a potem można je znaleźć na innym grobie. – Dochodzi też do sytuacji w których znikają znicze i są one potem ponownie sprzedawane – dodaje.

Służby będą patrolować tereny przycmentarne, ale apelują do mieszkańców o zachowanie czujności. Nie pozostawiajmy wartościowych dla nas rzeczy bez opieki.

O ostrożność apeluje także policja, a swoje słowa kieruje do kierowców oraz pieszych, czy rowerzystów. Jesień to czas, gdy warunki na drodze często nie są sprzyjające. Kierowcy proszeni są o zdjęcie nogi z gazu, a piesi oraz rowerzyści o noszenie elementów odblaskowych. – Sprawiają one, że jesteśmy bardziej widoczni, możemy czuć się bezpieczniej. Prosimy o wzajemny szacunek, ale także o ograniczone zaufanie względem siebie – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick