Słupek miał zacząć działać w poniedziałek. Ktoś wyrwał wszystkie kable

16
W poniedziałkowy poranek przy ostrowskim rynku miał ruszyć długo wyczekiwany słupek, który ma za zadanie ograniczyć liczbę pojazdów wjeżdżających na płytę rynku. Miał, bo w weekend doszło do zniszczenia całej instalacji elektrycznej. Ktoś wyrwał ze skrzynki wszystkie kable oraz je poprzecinał. Tym samym uruchomienie słupka zostało znów przesunięte w czasie.

Najpierw pandemia, a teraz akt wandalizmu przesunął w czasie uruchomienie słupka, który ma ograniczać wjazd na ostrowski rynek. Od poniedziałku (28.09) miał ostatecznie zacząć funkcjonować. Niestety, w weekend doszło do aktu wandalizmu. Ktoś wyrwał ze skrzynki wszystkie kable oraz porozcinał je, odłączając jednocześnie słupek. – Mamy nadzieję, że w tym tygodniu uda nam się to naprawić i uruchomić. Cała sprawa została zgłoszona na policję, która będzie wyjaśniać sprawę – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Słupek ma być opuszczony jedynie w godzinach od 6.00 do 11.00 i od 17.00 do 18.00. Przy wjeździe na rynek od ulicy Raszkowskiej widnieje informacja, że zakaz wjazdu nie dotyczy samochodów dostawczych, pojazdów dojeżdżających do garażu oraz osób upoważnionych, które otrzymają specjalny kod umożliwiający wjazd o każdej porze. Słupek będzie także reagował na syreny służb ratunkowych i obniżał się automatycznie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. 38
  2

  No i się nie pomyliłem. Czytając wasz wczorajszy artykuł o tym słupku pierwsza moja myśl NIEDŁUGO GO KTOŚ UNICESTWI ale nie myślałem, że tak szybko 🙂 Jak go złapią to naprawić na jego koszt odechce mu się.

 2. 33
  3

  Stoją tam w bramch od kamienic ostrowscy chuligani fanatycy i kibole zeOstrovii niszczą wszystko spożywają alkohol i zaczepiają ludzi idziesz chodnikiem to stoją na środku się patrzą a ty się spojrzysz to masz wpieprz na dzień dobry a policja jeździ i nawet nie zareaguje na to a teraz dochodzenie bo skrzynka zepsuta i kable przerwane i tak będą robić dopóki policja nie zrobi z nimi porządku

 3. 32
  1

  To wiedzieli gdzie postawić całą tą skrzynkę z kablami. W najbardziej patologicznej kamienicy w Ostrowie czyli na Raszkowskiej 8.

 4. 69

  Prawdą jest, że policja boi się interweniować pod 8. Pod 8 i 7 siedzi często pełno menelstwa, że przejść nie idzie, a oliwy do ognia dolewa spożywczak sprzedający szlugi na sztuki. Policja dobrze o tym wie i nic z tym też nie robi. Młodociani nagminnie palą papierosy i piją piwo.

 5. 9
  1

  No to co Polak potrafi to pokazali i pokazywać będą ale ze słupkiem ktòry nie zadziała inni się dostosuja tak jakby działał tez Polak potrafi i pokaże ,Ooo

 6. 13

  To ta elita z początku Raszkowskiej , ten kwiat inteligenckiej młodzieży , który całymi dniami przesiaduje z alkoholem na ulicy…rośnie las następców ,,starców” z Zielonej i czeczenii

 7. 7
  1

  Fajny tytuł. Chciałbym zobaczyć ten “ruszający” słupek! Może ruszyłby w podróż dookoła rynku? No ale nie ruszył… Przykro.

 8. 2
  9

  Dlaczego piszesz, że ktoś tam dostał wpieprz? Żyjesz w jakimś innym świecie. Tak samo jak pisać, że spoczywają tam alkohol. Dzień w dzień tamtędy przechodzę nigdy tam alkoholu nie widziałem, Ale i też wpieprz nie dostałem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick