Śliwiński rezygnuje. Kto nowym prezesem KPR Ostrovia?

13
Sześć lat temu Marek Śliwiński przejmował Klub Piłki Ręcznej Ostrovia w kiepskiej kondycji sportowej i przede wszystkim finansowej. Zadłużenie sięgało ponad dwustu tysięcy złotych. Częste zmiany kadrowe w zarządzie, poprzez trenerów na zawodnikach kończąc nie wpływały pozytywnie na odbiór zasłużonego klubu na handballowej mapie Polski. Teraz sytuacja jest stabilna, więc czas na kolejne zmiany. Dotychczasowy prezes nie zamierza startować w kolejnych wyborach.

Marek Śliwiński wraz z zarządem podjął decyzję, że nie będzie starał się o kolejną kadencję, która wygasa w połowie 2019 roku. Czas na kandydatury osób, które podejmą się trudnego zadania prowadzenia pierwszoligowego klubu.

Według wiceprezesa Domika Świątka nowa osoba, która wystartuje w wyborach na nowego sternika powinna jednak czerpać profity z wykonywanej pracy. Tylko wtedy dobrze prowadzony klub będzie mógł zrobić kolejny krok do przodu w rozwoju organizacyjno-sportowego.

Czasu jednak nie zostało zbyt wiele. Najprawdopodobniej na kwiecień zostanie zaplanowane walne zebranie zarządu, który wybierze następce Marka Śliwińskiego.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 18
  5

  Dlaczego pan redaktor pisze nieprawdziwe informacje? Dlaczego pan marek rezygnuje? Bo jest radnym i dostal pismo od wojewody, ze nim nie moze byc. To po 1. Po 2 o jakiej stabilnej sytuacji finansowej mowimy? Klub zrezygnowal z doswiadczonych zawodnikow, bo mial dlugi, nie placil po kilka miesiecy, graja mlodzi, ktorym klub placi po kilka marnych stowek, 1 liga stala sie liga regionalna i nie podniecjamy sie wynikami z tego sezonu,

  • 3
   10

   Chłopie twoja kolej:) Kolejny wielki kibic Ostrovia?Japa i na drzewo bo takich jak ty ten klub nie potrzebuje:)

  • 7
   8

   To chyba mądra decyzja tych ludzi, że nie robią większych długów tylko zdając sobie sprawę że klub miał ciężki poprzedni sezon starają się ustabilizować sytuację? Wyszło na to że zrobili trzy w jednym nie dość że wyprostowali sprawy finansowe to dali szanse kolejnym młodym zawodniką ( którzy napewno są zadowoleni z takiego obrotu sprawy ) i osiągnęli przy tym super wynik sportowy.A ty człowieku pewnie ściągnął byś kilka staruchow dał po kilka tysięcy i utopił klub, żeby grał razem z Gorzyczanka:)

 2. 9
  6

  Nareszcie ktoś powiedział otwarcie i bez ogródek. Prezes, dyrektor, czy jak zwał sternika każdego klubu, powinien czerpać profity za to co robi. Zawodnicy, trener, masażyści biorą pieniądze, a prezes ma pracować za darmo. Kiedy jest źle, kiedy klub dołuje nikt nie ponosi winy tylko prezes. Skończmy z partyzantką, płaćmy prezesowi i rozliczajmy z efektów.

 3. 7
  1

  “tylko wtedy dobrze prowadzony klub będzie mógł zrobić kolejny krok do przodu….” serio ? komuś (oprócz kibiców i zawodników) na tym zależy ?

 4. 5
  1

  jak dla mnie wszyscy do wymiany i świeża krew zaczyna od początku bez układów i jakiś chorych związków .
  I pieniądze powinny być przeznaczane na młodzież i ich rozwój trening szkolenie i trochę częściej niż 2 razy w tygodniu .
  w młodzieży siła !!!!
  Powodzenia !!! fajnie by było jakby ktoś młody to przejął kto ma pojęcie i wie co w trawie piszczy !

 5. Ale jesteście naiwni. Śliwiński pewnie tak jak kiedyś Topolan będzie zarządzał piłką ręczną z drugiego fotela. Nie po to szedł ręka w rękę z Klimkową żeby teraz to zostawiac. Czy to nie jest dziwne ze im więcej kasy dostaja tym gorszym graja składem? teraz pisza ze zarzadzający będzie brał kasę ( i słusznie) a może już dawno brał a udawał, że nie? Ciekawe kto zostanie ” prezesem ” i czy to będzie prezes czy figurant

  • 1
   3

   Dobrze, że ktoś napisał z grona zawodników bo to cenny komentarz! 90% komentujących to widzę przyjaciele klubu KPR:) Ludzie niby przyjaźni, ale z nożem w ręce…

 6. Bedi przestań wypisywać komentarze, lepiej w bębęn na meczach uderzaj, pana Świątka komentować to nie ma co i czego, redaktor z pana prezesa zrobił nie wiadomo kogo, widać u redaktora brak wiedzy, lepiej się dowiedzieć, co i jak się dzieje z tym zespołem, kwestiami organizacyjnymi i finansowymi, krutyna lepiej

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick