Ślisko na drogach i chodnikach. Pługi i piaskarki pracują na pełnych obrotach

7
Pogoda tej zimy jest wyjątkowo zmienna – raz zaskakuje nas pluchą i deszczem, innym razem na kilka dni pojawia się śnieg. Dziś w nocy posypało białym puchem praktycznie w całym regionie. W ruch poszły szufle, łopaty i ciężki sprzęt do posypywania dróg.

Odśnieżanie chodników i terenów przyległych do posesji to obowiązek właściciela danego budynku. – Zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości, jak również regulaminu, który obowiązuje na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego właściciel, administrator lub zarządca nieruchomości ma obowiązek usunięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodnika położonego wzdłuż nieruchomości – stwierdza Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie da się ukryć, że na chodnikach, mimo starań i mieszkańców i służb, jest niebezpiecznie. Przy niewielkich, ale ciągłych opadach śniegu nie da się w 100% zapobiegać tak zwanej ślizgawce.

Co innego drogi – tutaj szufla nie załatwi sprawy. Piotr Śniegocki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, mówi, że od lat mają wypracowany system działania w czasie opadów śniegu bądź oblodzenia dróg. – Częściowo współpracujemy z gminami, którym powierzamy zimowe utrzymanie i przekazujemy na ten cel dotację. Chodzi o to, by skrócić czas reakcji i obniżyć koszty – mówi dyrektor Śniegowski.

Od tego roku w Powiatowym Zarządzie Dróg w Ostrowie Wielkopolskim została wprowadzona nowość – system monitoringu solarek i piaskarek – pracownicy zarządu wiedzą, w jakim miejscu obecnie jest dany sprzęt i jaką trasę już pokonał.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Masakra 😀 Wrzutka z miejskich dróg którymi zarządza MZD, wywiad z dyrektorem PZD i do tego tak sklejony że pożal się Boże:) Już chyba naprawdę jest źle w Kablówce 😛

  2. W tym rok nie widziałam żadnej piaskarki na ulicach Ostrowa… Drogi wyglądają fatalnie!!! Ciekawe, które odśnieżają…Niech się w końcu wezmą do roboty!

  3. Właściciel nie musi odśnieżać chodnika, jeżeli chodnik NIE znajduje się bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
    Chodnik jest miejscem parkingowym a zarządca drogi pobiera za to opłaty z tytułu postoju.

  4. Lepiej chodzić ulicą niż jak chodnikiem.Może by straż miejska wzięła się za odśnieżanie jak nie umie wyegzekwować od właścicieli nieruchomości żeby usunęli śnieg i lód .

  5. ,, Pługi i piaskarki pracują na pełnych obrotach ”
    Do południa żadnej piaskarki nie widziałem, a drogi nie posypane, nawet te główne że nie wspomnę o pozostałych. Jak to mówią lepiej późno jak wcale ale bez przesady. Powinny kursować od samego rana a nie dopiero jak opady się kończą.

  6. W gminie Ostrów drogi fatalne Czekanow, Karski, Lewkow, Michalkow nic nie zrobione plugow i piaskarek nie widać w Czekanowie tylko DK 25 odsniezona reszta dróg w okolicy nic w Michalkowie tylko wjazd do bazy LPR co podejrzewam odsniezyli pracownicy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick