Slalomem jechał po DK25! Zatrzymała go inna kierująca

0
zdjęcie poglądowe
Pijany 49-latek postanowił w takim stanie wsiąść za kierownicę samochodu i poruszać się nim po drodze krajowej. Na szczęście jego jazdę zauważyła inna kierująca, uniemożliwiła mu dalszą jazdę i wezwała policję. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Zgłoszenie odebrali policjanci z ostrzeszowskiej komendy policji. W słuchawce usłyszeli, że doszło do obywatelskiego zatrzymania jednego z kierowców w Szklarce Przygodzickiej. – Jadąca za pojazdem marki Renault kobieta, zaniepokojona sposobem jazdy kierowcy, który poruszał się slalomem oraz przyspieszał i zwalniał, postanowiła go zatrzymać mając podejrzenie, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Ukradli, sprzedali i… urządzili imprezę. Dwóch złodziei w rękach policji

Przeczucie kobiety okazało się słuszne. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie 49-latka. – Sprawdzenie w policyjnym systemie pozwoliło na ujawnienie, że mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje st. asp. Hańdziuk.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego odpowie teraz za swoje przewinienia przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick